Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Włodawianki Włodawa

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021 w wykonaniu Włodawianki Włodawa

Drugie miejsce w przedwcześnie zakończonych rozgrywkach IV ligi lubelskiej w sezonie 2019/2020 mogło rozbudzić nadzieje kibiców Włodawianki Włodawa. Jednak niewiele wskazuje na to, że ekipie z Włodawy uda się powtórzyć ten wynik w trwającej kampanii. Po rundzie jesiennej podopieczni Mirosława Kosowskiego zajmują dopiero piątą lokatę w ligowej tabeli, tracąc aż szesnaście punktów do liderującego Huraganu Międzyrzec Podlaski. 

WŁODAWIANKA WŁODAWA W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 5
Punkty: 28
Zwycięstwa: 8
Remisy: 4
Porażki: 7
Bramki strzelone: 37
Bramki stracone: 27
Najwyższe zwycięstwo: 7:0 ze Spartą Rejowiec Fabryczny
Najwyższe porażki: 1:3 z Lublinianką i z Huraganem Międzyrzec Podlaski

Zwycięstwa u siebie: 2
Remisy u siebie: 3
Porażki u siebie: 5
Bramki strzelone u siebie: 18
Bramki stracone u siebie: 15
Najwyższe zwycięstwo u siebie: 7:0 ze Spartą Rejowiec Fabryczny
Najwyższa porażka u siebie: 1:3 z Lublinianką

Zwycięstwa na wyjeździe: 6
Remisy na wyjeździe: 1
Porażki na wyjeździe: 2
Bramki strzelone na wyjeździe: 19
Bramki stracone na wyjeździe: 12
Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe: 4:1 ze Startem Krasnystaw
Najwyższa porażka na wyjeździe: 1:3 z Huraganem Międzyrzec Podlaski

NAJSKUTECZNIEJSI

Jakub Kawalec – 9 goli
Kacper Kamiński – 6 goli
Władysław Magdysz – 5 goli
Maciej Welman – 5 goli
Piotr Waszczyński – 4 gole

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Mirosław Kosowski: – W trakcie rundy mieliśmy różne problemy, dlatego zdobytych punktów mogłoby być równie dobrze mniej. Aczkolwiek nasz ogólny bilans jest dodatni, ponieważ odnieśliśmy więcej zwycięstw, niż ponieśliśmy porażek. W środku tabeli stawka jest niezwykle wyrównana i trochę żałujemy straconych punktów w kilku meczach. Gdyby nie przydarzyły nam się drobne wpadki, to na pewno uplasowalibyśmy się wyżej. Przed startem rozgrywek mieliśmy apetyt na lepszą pozycję niż ta, którą aktualnie zajmujemy. Jednak na początku sezonu pojawiły się kontuzje, które pokrzyżowały nam plany. Kilku zawodników odeszło i musieliśmy szybko dokonać korekt w ustawieniu. Ponadto w drugiej części rundy czterech piłkarzy podstawowego składu przebywało na kwarantannie. Zabrakło również szczęścia. Nie wykorzystaliśmy aż trzech rzutów karnych, co miało wpływ na dorobek punktowy. Ogólnie należy podkreślić, że pomimo trudnych warunków do treningu związanych z tym, że nasze boisko nie ma oświetlenia, końcówkę rundy trzeba zaliczyć do udanych. Awansowaliśmy w tabeli i spokojnie będziemy się przygotowywać do drugiej połowy sezonu. W niej czekają nas jeszcze trzy mecze fazy podstawowej, które zadecydują o tym, jakie zespoły znajdą się w grupie mistrzowskiej i spadkowej. Mam nadzieję, że Włodawianka będzie dobrze przygotowana i zamelduje się w górnej połowie tabeli.

PROGNOZY TRANSFEROWE

Nabytki: – W tym momencie trudno mówić o jakichś ruchach kadrowych. Jeżeli takowe będą, to nie spodziewam się wielkich zawirowań w kadrze zespołu. Ze spokojem czekamy do stycznia. 

Ubytki: – Nawet jeżeli ktoś chciałby odejść, to przecież wszyscy zawodnicy są tak naprawdę amatorami i podpisują deklarację gry do 30 czerwca. Jednak zawsze jest opcja, że ktoś opuści drużynę i gdyby były takie sygnały, należy podejść do nich spokojnie. 

PLAN PRZYGOTOWAŃ

12.01 – pierwszy trening
23.01 – Sparta Rejowiec Fabryczny
3.02 – Sokół Konopnica
6.02 – wolny termin
10.02 – Lewart Lubartów
13.02 – Kłos Chełm
17.02 – Avia II Świdnik
20.02 – POM Iskra Piotrowice
27.02 – Start Krasnystaw
6.03 – Sygnał Lublin

*bilans po 19 kolejkach

fot. Krzysztof Skibiński (archiwum)