Towarzyskie starcie w Hrubieszowie. Unia wygrała ze Spartą Rejowiec Fabryczny

Towarzyskie starcie w Hrubieszowie. Unia wygrała ze Spartą Rejowiec Fabryczny

W środę naprzeciwko siebie stanęły ekipy, które w nadchodzącym sezonie będą rywalizowały na szczeblu IV ligi lubelskiej. W zaciętym pojedynku ostatecznie minimalnie lepsi okazali się gospodarze, a w całym spotkaniu padło aż siedem bramek.

Jarosław Łukiewicz (prezes Unii Hrubieszów):

Sparing był bardzo otwarty z tej racji, że był to pierwszy mecz kontrolny beniaminków IV ligi lubelskiej. Najważniejsze, że obyło się bez kontuzji w drużynie. Nie nastawiamy się na ściąganie piłkarzy z IV czy III ligi. Wspieramy lokalnych zawodników i na nich chcemy oprzeć grę zespołu. Testujemy chłopaków z klas okręgowych, którzy grają w tutejszych klubach. Jesteśmy otwarci na współpracę, dlatego, jeśli ktoś chciał spróbować swoich sił na tym poziomie, to taką szansę dostał. 


Bartosz Bodys:

Wynik sparingu nie był naszym nadrzędnym celem. Chcieliśmy ten mecz wybiegać i zobaczyć, w którym miejscu aktualnie się znajdujemy. Ponadto mogliśmy sprawdzić braki wśród zawodników, dzięki czemu wiemy, na czym musimy skupić się na treningach. Niestety nie obyło się bez ubytków. Prawdopodobnie jeden z młodzieżowców, Wojtek Rossa, zerwał więzadła w kolanie. Testowaliśmy trzech graczy i w dalszym ciągu będziemy ich obserwować. W kolejnym spotkaniu zechcemy sprawdzić jeszcze bramkarza oraz środkowego obrońcę.

NASTĘPNE SPARINGI

W następnym sparingu Unia Hrubieszów zagra ze Startem Krasnystaw (20 lipca, 11:00). Natomiast dzień później beniaminek IV ligi lubelskiej zmierzy się w finale Pucharu Starosty powiatu hrubieszowskiego z Andorią Mircze (21 lipca, 17:30). Sparta Rejowiec Fabryczny będzie rywalizowała z POM-em Iskra Piotrowice (20 lipca, 11:00).

Unia Hrubieszów − Sparta Rejowiec Fabryczny 4:3 (3:0)
Bramki: Mariusz Podgórski 29′, 60′ (rzut karny), zawodnik testowany I 35′, zawodnik testowany II 43′ – Mateusz Adamiec 46′, Andrzej Głowacki 48′, zawodnik testowany I 55′

Unia: zawodnik testowany I – Baran, Podgórski, M. Oleszczuk, A. Oleszczuk, Zając, Grui, Pietrusiewicz, zawodnik testowany II, Wiejak, zawodnik testowany III oraz Kociach, Blicharz, dwóch zawodników testowanych.

Sparta: (I połowa) Podlipny – Oleksiejuk, Rutkowski, Rossa, Kasperek, Wołos, Kiejda, Bielak, Wójcik, zawodnik testowany I, Głowacki. (II połowa) Podlipny – Rutkowski, zawodnik testowany II, Wójcik, zawodnik testowany III, Wołos, Kasperek, Kiejda, Adamiec, Martyn, Głowacki (70′ zawodnik testowany I).