Unia Hrubieszów zmieniła trenera

Unia Hrubieszów zmieniła trenera

Unia Hrubieszów to pierwszy IV-ligowiec z województwa lubelskiego, który w trakcie trwania sezonu 2019/2020 zdecydował się na dokonanie zmiany na stanowisku trenera. Dariusza Herbina zastąpił Marek Sadowski.

Dariusz Herbin pracował w Unii od sierpnia 2016 roku. W poprzednim sezonie doprowadził klub z Hrubieszowa do pierwszego miejsca w zamojskiej klasie okręgowej, co zaowocowało awansem szczebel wyżej. W niej IV-ligowiec wygrał pięć z szesnastu spotkań, notując przy tym aż dziesięć porażek. W związku z tym faktem władze klubu zdecydowały się dokonać roszady na stanowisku szkoleniowca. – 20 grudnia trenerowi Dariuszowi Herbinowi skończył się kontrakt i uchwałą zarządu z dnia 23 grudnia podęliśmy decyzję, że chcemy wzmocnić zespół również na ławce trenerskiej – mówi Jarosław Łukiewicz, prezes Unii Hrubieszów.

Nowym szkoleniowcem Unii został Marek Sadowski. 60-letni szkoleniowiec ostatnio związany był z Tomasovią Tomaszów Lubelski, z którą rozstał się po sezonie 2017/2018. W przeszłości trenował także Polonię Przemyśl, Legion Tomaszowice, Czarnych Dęblin, Granicę Lubyczę Królewską, Ładę 1945 BiłgorajOrlęta Radzyń Podlaski, POM Iskra PiotrowiceLubliniankę czy Orion Niedrzwica Duża. – O wyborze Marka Sadowskiego zadecydowało jego doświadczenie, rutyna, nazwisko, ale też to, że w przeszłości występował na pozycji obrońcy. Uważamy, że musimy wzmocnić naszą defensywę, więc przy podjęciu decyzji to nam pomogło – zaznacza sternik IV-ligowca.

fot. Tomasz Tomczewski (archiwum)