Cracovia – Piast typy, zakłady i kursy u bukmacherów (13.08.2022)

Konia z rzędem temu, kto przewidziałby przed rozpoczęciem sezonu, że Piast poniesie na jego starcie 3 porażki, a Cracovia będzie miała 9 punktów i zajmie miejsce w czubie tabeli. Polska Ekstraklasa po raz kolejny okazała się nieobliczalna.

Cracovia – Piast typy, analizy i kursy bukmacherskie

Przeglądając przed meczem Cracovia – Piast kursy bukmacherskie, szybko dojdziemy do wniosku, że niezależnie od zajmowanej pozycji w tabeli i wyniku punktowego, mecz ten nie ma wyraźnego faworyta. Oto nasze dwa najciekawsze typy na spotkanie Cracovia – Piast:

Piast spróbuje przerwać koszmarną passę

Piast bardzo słabo wszedł w sezon, ale pod wodzą Waldemara Fornalika taka sytuacja miała już kiedyś miejsce. Z czasem gliwiczanie łapią jednak rytm i zaczynają punktować. Czy będzie to miało miejsce już w najbliższej kolejce? Trudno powiedzieć. Obstawiając Cracovia – Piast zakłady jakie powinny nas interesować to przede wszystkim te związane z liczbą bramek.

cracovia-piast-typy

 

W trzech dotychczasowych meczach Piasta padło zaledwie 5 goli. Piastunki dwukrotnie przegrały 0:2 i raz 0:1. Ulubionym rezultatem Cracovii jest natomiast 2:0, które w spotkaniach Pasów padło w tym sezonie trzykrotnie. Zakłady na poniżej 2,5 gola oraz przedział bramkowy 1-2 wydają się wobec tego logiczne.

Ostatnie bezpośrednie mecze

  • Cracovia – Piast 0:1
  • Piast – Cracovia 2:4
  • Piast – Cracovia 2:0

Piast korzystniej prezentował się w minionych meczach z Cracovią. Ostatnie spotkanie przesądziła bramka Kamila Wilczka, zaś wcześniejszą wygraną w Gliwicach Pasy zawdzięczają fenomenalnie wówczas dysponowanemu Pelle van Amersfoortowi.

Ostatnie mecze Cracovii

  • Stal – Cracovia 2:0
  • Cracovia – Legia 3:0
  • Cracovia – Korona 2:0

Po bardzo solidnym meczu z Korona i rewelacyjnym przeciwko Legii wydawało się, że Cracovia przyjedzie do Mielca po 3 punkty. Rzeczywistość okazała się brutalna i świetnie zorganizowana Stal na niewiele pozwoliła „Pasom”. Słabszy dzień mieli Jakub Myszor i Michał Rakoczy, którzy w tym sezonie stanowią o sile ofensywy krakowian.

Ostatnie mecze Piasta Gliwice

  • Legia – Piast 2:0
  • Piast – Zagłębie 0:1
  • Jagiellonia – Piast 2:0

Waldemar Fornalik przekonywał przed meczem z Legią, że głównym powodem, dla którego Piast ponosi porażki na początku sezonu jest brak skuteczności. W meczu z Legią Gliwiczanie nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę rywala, więc teorię byłego selekcjonera trzeba wyrzucić do kosza. Odejście Konczkowskiego oraz poważna kontuzja Huka odciskają piętno na grze piłkarzy ze Śląska.

Kiedy i o której początek meczu Cracovia – Piast?

Początek spotkania Cracovia Kraków – Piast Gliwice, przy ul. Kałuży w Krakowie zaplanowano na godzinę 15:00, w sobotę 13 sierpnia.

TV czy online? Cracovia – Piast  gdzie obejrzeć mecz Ekstraklasy?

Mecz możesz obejrzeć w telewizji lub Internecie. Transmisję przeprowadzą stacje Canal+ Sport 3, Canal + Sport oraz TVP Sport. Spotkanie będzie również dostępne na platformach CANAL+ online, Player.pl oraz Polsat Box Go.