Hitowy transfer Rakowa Częstochowa! Lider PKO Ekstraklasy osłabił ligowego rywala

carlos-rakow

Potwierdziło się to, o czym mówiono już od kilku dobrych dni. Nowym zawodnikiem częstochowskiego Rakowa został Jean Carlos. Brazylijczyk podpisał z popularnymi Medalikami umowę obowiązującą do sezonu 2025/2026.

Jean Carlos nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa

O tym, że czołowe polskie drużyny “podbierają” sobie najlepszych zawodników wiadomo było już od jakiegoś czasu. Przenosiny Bartosza Slisza z Zagłębia Lubin oraz Filipa Mladenovica z Lechii Gdańsk do warszawskiej Legii to tylko w miarę najświeższe przykłady podobnej praktyki. Dziś oficjalnie ogłoszono natomiast, że Szczecin na Częstochowę zamieni Jean Carlos.

Gracz stawiający swoje pierwsze sportowe kroki w zespole CD Yanira pojawił się na polskich boiskach w lipcu 2019 roku. Reprezentując barwy Wisły Kraków, zadebiutował w przegranym meczu ze Śląskiem Wrocław.

Również w lipcu, tyle że roku 2021, ówczesny 25-latek został zawodnikiem ekipy szczecińskiej Pogoni. Po rozegraniu dokładnie 58 spotkań w zespole Portowców do zmiany barw klubowych przekonał go tym razem Raków Częstochowa.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tutaj być. Cieszę się, że dostałem taką szansę. To mój trzeci klub w tym kraju. Czuję się dobrze, w końcu zaaklimatyzowałem się w Polsce. Dołączyłem do Rakowa, by zdobyć mistrzostwo.

Sądząc po wypowiedzi Brazylijczyka, jego cel na kilka najbliższych miesięcy jest jasny i klarowny. Czy uda mu się go zrealizować bez najmniejszych problemów? Tego dowiemy się już niebawem.

fot. Jakub Ziemianin/raków.com