Legia będzie miała nowego trenera? Dariusz Mioduski zadecydował

Legia Warszawa, Dariusz Mioduski

Ostatnie wyniki Legii Warszawa, delikatnie mówiąc, nie napawają optymizmem. Dariusz Mioduski i władze Legii liczyły, że po zwolnieniu Czesława Michniewicza, drużyna dostanie impuls i wreszcie wróci na właściwe tory w PKO Ekstraklasie. Można jednak stwierdzić, że zamiast lepiej, to jest coraz gorzej. Marek Gołębiewski jak na razie nie potrafi znaleźć żadnej recepty na poprawę dyspozycji Mistrzów Polski. Co dalej? Czy Legia dokona kolejnej zmiany trenera, a jeśli tak, to kto będzie nowym trenerem Legii? Na te pytania kibice Wojskowych chcieliby poznać odpowiedzi. I wygląda na to, że właśnie poznali.

Jaka przyszłość Marka Gołębiewskiego? Dariusz Mioduski zadecydował w sprawie nowego trenera Legii

Polscy dziennikarze sportowi prześcigają się w informacjach na temat Legii Warszawa. Nowy trener? Zdaniem części mediów przedstawiciele Legii, z Radosławem Kucharskim na czele mieli kontaktować się z kilkoma trenerami. Wśród nich wymienia się Marka Papszuna czy Valdasa Dambrauskasa, który w październiku rozstał się z Łudogorcem Razgrad. Nieoficjalne wieści mówią jednak, że Legionistom nie udało się przekonać żadnego trenera do przyjścia na Łazienkowską i podjęcia trudnego zadania, jakim jest wyprowadzenie Legii z głębokiego kryzysu. Mówi się w kuluarach, że Dariusz Mioduski nie chce ryzykować dłuższego kontraktu dla nowego trenera Legii. Wolałby opcję do końca sezonu plus ewentualny zapis o przedłużeniu umowy w przypadku… zdobycia Mistrzostwa Polski. Na to jednak nikt, jak wróbelki ćwierkają, nie chciał się zdecydować.

Co dalej? Jak informują WP Sportowe Fakty, Dariusz Mioduski podjął decyzję o tym, że Marek Gołębiewski pozostanie na stanowisku trenera Legii Warszawa. Do kiedy? Według rzeczonego źródła, Gołębiewski ma czas do zimy, żeby wyprowadzić Wojskowych z kryzysu. Jeśli się to nie uda, wówczas Legia sięgnie po nowego trenera.

Póki co Legia Warszawa pod batutą Marka Gołębiewskiego wygrała tylko 1 z 4 rozegranych meczy. Pokonała Świt Skolwin w Fortuna Pucharze Polski. Przegrała z SSC Napoli w Lidze Europy, Pogonią Szczecin oraz Stalą Mielec w PKO Ekstraklasie. Tym samym Wojskowi nie wygrali żadnego z sześciu ostatnich meczy w PKO Ekstraklasie. Czy uda się zażegnać kryzys? Zdaniem części komentatorów, Marek Gołębiewski ma zbyt małe doświadczenie, żeby podołać tak poważnemu zadaniu, a jednocześnie zdobyć zaufanie piłkarzy. Nowy trener Legii wydaje się być więc kwestią czasu. Choć dla części komentatorów, największym błędem było zwolnienie Czesława Michniewicza.