Liverpool – Manchester City typy na mecz o Tarczę Wspólnoty (30.07.2022)

Przed nami tradycyjne spotkanie otwierające nowy piłkarski sezon na angielskich boiskach. Która z drużyn zwycięży w Community Shield? Liverpool – Manchester City typy na mecz o Tarczę Wspólnoty.

Najlepsze Liverpool – Manchester City typy

Oto dwa Liverpool – Manchester City zakłady, które naszym skromnym zdaniem mają największe szanse na pozytywne rozstrzygnięcie:

Dobry początek jest bardzo istotny

Rozpocząć nowy sezon od zdobycia pucharu chciałby na pewno każdy. Taki sukces daje bowiem kopa na dalszą część rozgrywek i pozwala zdobyć psychiczną przewagę nad głównymi rywalami. Z tego powodu rozstrzygnięcie sobotniego starcia na King Power Stadium jest niezwykle istotne. Szkoleniowcy obydwu ekip wiedzą o tym na pewno doskonale, dlatego też zadbają z pewnością o dostateczne zmotywowanie swoich pupili. Miejmy nadzieję, że pozwoli to zdobyć przynajmniej jedną bramkę zarówno Liverpoolowi, jak i Erlingowi Haalandowi oraz jego nowym klubowym kolegom.

liverpool-manchester-city-typy

Liverpool – Manchester City kursy na co najmniej 21 fauli także przykuły naszą uwagę. Uważamy, że tego typu pojedynek będzie wyjątkowo naładowany emocjami. I to niekoniecznie tymi pozytywnymi. Przekrocznie tak niskiej linii przewinień nie powinno sprawić obu ekipom choćby najmniejszych problemów. Pamiętajmy, że są to jedni z odwiecznych rywali. W meczach z ich udziałem prawie zawsze iskrzy. Oby i tym razem było podobnie!

Ostatnie bezpośrednie spotkania

  • Man City – Liverpool 2:3
  • Man City – Liverpool 2:2
  • Liverpool – Man City 2:2

Czego jak czego, ale emocji w ostatnich pojedynkach pomiędzy The Reds a Obywatelami zdecydowanie nie brakowało. Intuicja podpowiada nam, że tym razem będzie podobnie. Daliśmy zresztą temu wyraz w akapicie Liverpool – Manchester City typy.

Ostatnie pojedynki Liverpoolu

  • Salzburg – Liverpool 1:0
  • RB Lipsk – Liverpool 0:5
  • Liverpool – Crystal Palace 2:0

Nie licząc meczu kończącego przedsezonowe przygotowania, Liverpool spisywał się w kilku minionych tygodniach naprawdę dobrze. Przełożenie tej dyspozycji na starcie z The Citizens może nie być jednak takie proste. Wszak po drugiej stronie boiska stanie drużyna, która nie boi się absolutnie nikogo.

Ostatnie mecze Man City

  • Bayern – Man City 0:1
  • Man City – Club America 2:1
  • Man City – Aston Villa 3:2

Ekipa z błękitnej części Manchesteru przepracowała okres przygotowawczy do nowych rozgrywek naprawdę dobrze. Rezultaty kilku tych spotkań dają wyraźny znak, iż podopieczni Pepa Guardioli ponownie rozpoczną niebawem marsz po ligowe mistrzostwo. Czy uda im się zdobyć statuetkę już w premierowym starciu nowej kampanii? O tym przekonamy się już niebawem.

Liverpool – Manchester City, o której i kiedy początek meczu?

Start omawianego spotkania zaplanowano punktualnie na godz. 18:00 w dniu 30 lipca 2022 roku.

Liverpool – Manchester City gdzie obejrzeć? Transmisja

Przekaz na żywo z tego pojedynku będzie dostępny na antenie stacji Eleven Sports 1.