Najlepsi trenerzy na świecie – kim są? ile zarabiają?

Najlepsi trenerzy na świecie

Miłośnicy piłki nożnej z pewnością doskonale zdają sobie sprawę z tego, kim są najlepsi trenerzy na świecie. Oczywiście każdy może mieć swój ranking, wiele zależy tutaj od punktu widzenia. Kto znalazł się w naszym TOP10?

Kim są najlepsi trenerzy na świecie?

Gdzie pracują i kim są czołowi trenerzy piłkarscy? Poniżej przedstawiliśmy odpowiedzi na to pytanie. Oczywiście w gronie wyróżnionych szkoleniowców nie mogło zabraknąć takich postaci jak Pep Guardiola, Carlo Ancelotti czy też Juergen Klopp.

1. Pep Guardiola

Nie brakuje takich, którzy uważają, że szkoleniowiec Manchesteru City jest numerem jeden wśród trenerów piłkarskich. Wciąż wprowadza innowacje, których celem jest zaskakiwanie drużyn przeciwnych. Potrafi świetnie wykorzystywać potencjał najlepszych piłkarzy na świecie, ale i wie, jak doskonalić grę tych nieco słabszych zawodników. Ostatnie dwa lata niewątpliwie ugruntowały jego pozycję jako jednego z najlepszych trenerów tego pokolenia.

2. Carlo Ancelotti

63-letni szkoleniowiec Realu Madryt niewątpliwie również zasłużył na wyróżnienie. Dobrze wie, jak odpowiednio poukładać grę “Królewskich”. Właśnie pod jego czujnym okiem swoje umiejętności podniósł Vinicius junior, a poza tym na bardzo wysoki poziom wzniósł się Karim Benzema. Choć Ancelotti ma już swoje lata, to na razie nic nie wskazuje na to, by miał opuścić świat futbolu.

kim są najlepsi trenerzy na świecie

3. Juergen Klopp

Kategoria “najlepsi trenerzy na świecie” oczywiście musi uwzględnić Juergena Kloppa. Trener Liverpoolu próbkę swoich możliwości dał choćby w 2021 roku, gdy cała obrona “The Reds” została rozbita przez kontuzje. Zareagował bardzo kreatywnie, łącząc młodych zawodników z bardziej doświadczonymi pomocnikami. Skorzystał również z wypożyczeń i wszystko poukładał tak, by kontuzje nie dawały się we znaki zbyt mocno.

4. Antonio Conte

Kolejny szkoleniowiec o sporym potencjale. Niestety, nie zawsze otrzymywał odpowiednio duży kredyt zaufania. Sporo kontrowersji wzbudziło to, że dość szybko stracił posadę w Chelsea. W Interze Mediolan również nie zakotwiczył na zbyt długo. Czas pokaże, czy w Tottenhamie zdoła odpowiednio się odnaleźć na dłuższą metę.

5. Stefano Pioli

Trener AC Milan już niejednokrotnie pokazywał, że potrafi odpowiednio dostosowywać się do nowych sytuacji. Lubi grać od tyłu, ale nie robi tego wtedy, gdy jest to ryzykowne. Pioli niewątpliwie zasługuje na wielkie słowa uznania. To jeden z lepszych trenerów na świecie.

Ile zarabiają najlepsi trenerzy świata?

Gdy piszemy o wyróżniających się szkoleniowcach, z pewnością wiele osób zaciekawi, ile mogą oni zarabiać. Czas zatem spróbować odpowiedzieć na pytanie o to, ile zgarniają najlepsi trenerzy świata.

ile zarabiają najlepsi trenerzy

Oczywiście są to miliony euro w skali roku. Na konto Carlo Ancelottiego podobno w ciągu 365 dni wpływa aż 11 milionów euro. Brendan Rodgers z Leicester City podobno zarabia 11,7 miliona euro rocznie, a Antonio Conte – 12 milionów.

Massimiliano Allegri w Juventusie ma dostawać 13 mln euro na rok. Mauro Pocchettino w skali roku otrzymuje w PSG aż 14,3 miliona. Na bardzo wysokie pensje mogą liczyć też Juergen Klopp (17 mln), Pep Guardiola (23 mln) czy też Diego Simeone. W przypadku Argentyńczyka zatrudnionego w Atletico Madryt mówi się o 43 mln euro rocznie!

Najlepsi trenerzy w historii piłki nożnej

Najlepsi trenerzy na świecie, jak już zostało wspomniane, zarabiają ogromne pieniądze. Kim, naszym zdaniem, są topowi szkoleniowcy w historii piłki nożnej? Poniżej przedstawiamy nasze TOP 10.

  1. Carlo Ancelotti
  2. Jose Mourinho
  3. Louis Van Gaal
  4. Juergen Klopp
  5. Diego Simeone
  6. Antonio Conte
  7. Marcello Lippi
  8. Pep Guardiola
  9. Arsene Wenger
  10. Mircea Lucescu