Superliga: Florentino Perez dopnie swojego? Jest nowy pomysł

perez-superliga

Po kilku miesiącach względnej ciszy w kuluarach ponownie ożył temat kontrowersyjnej Superligi. Do nowych informacji na temat projektu mającego być konkurencją dla Ligi Mistrzów poinformowali dziennikarze angielskiego The Telegraph.

Superliga w nowym formacie?

Gdy w 2021 roku po raz pierwszy zaczęto głośno mówić o pomyśle utworzenia Superligi, to w początkowej wersji w jej skład miało wchodzić tylko 12 klubów członkowskich. W domyśle chodziło o czołowe kluby z europejskiego TOP5.

Po wielu nieprzychylnych komentarzach z ust kibiców większość zespołów zrezygnowała z udziału w rozgrywkach. Na tzw. placu boju pozostali tylko działacze Realu Madryt, FC Barcelony oraz turyńskiego Juventusu. To właśnie przedstawiciele tych trzech drużyn wracają teraz z nowym pomysłem związanym z systemem rozgrywania Superligi.

Wedle informacji dziennikarzy The Telegraph Fiorentino Perez oraz włodarze Dumy Katalonii, a także Starej Damy kontaktowali się w ostatnim czasie z pełnomocnikami około 50 klubów piłkarskich ze Starego Kontynentu. Cel? Oczywiście przekonanie ich do uczestnictwa w zreformowanej Superlidze.

Co miałoby ulec zmianie w odniesieniu do poprzedniej wersji systemu rozgrywek? Teraz od 60 do 80 drużyn rywalizowałoby w kilku dywizjach. Każdy z zespołów rozegrałby tym samym około 14 dodatkowych meczów w sezonie.

Do finalizacji tego kontrowersyjnego projektu jeszcze daleka droga. Nie da się jednak ukryć, że z biegiem czasu charyzmatyczny prezydent Królewskich może dopiąć swego.