Trwają eliminacje LZPN do finału o Puchar Prezesa PZPN

7 stycznia rozpoczęły się eliminacje LZPN do finału o Puchar Prezesa PZPN. Rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: U11 (r. 2010 i młodsi) i U12 (r. 2009 i młodsi). Zwycięzcy finałów wojewódzkich reprezentować będą województwo lubelskie w turniejach finałowych o Puchar Prezesa PZPN, które odbędą się w dniach 13-14 lutego w Warszawie.

Lubelski Związek Piłki Nożnej przeprowadza eliminacje łączone z Oddziałem LZPN w Chełmie. Oddział LZPN w Białej Podlaskiej oraz Oddział LZPN w Zamościu zdecydowały się na przeprowadzenie odrębnych eliminacji. Zwycięzcy turniejów eliminacyjnych spotkają się w finałach wojewódzkich, które odbędą się w dniach 20-21 stycznia w hali Politechniki Lubelskiej.

Za nami dziesięć turniejów eliminacyjnych. W kategorii U11 do finału wojewódzkiego awansowały zespoły BKS-u Lublin, Górnika Łęczna, Akademii Piłkarskie Perełki, TOP-u 54 Biała Podlaska oraz Gaudium Zamość. W kategorii U12 promocję uzyskały: Wisła Puławy, Motor Lublin, Lublinianka, TOP 54 Biała Podlaska i Tomasovia Tomaszów Lubelski.

– W tym roku finały wojewódzkie mają dodatkową rangę. Rywalizacja toczyć się będzie nie tylko o awans do turnieju finałowego, ale także o Puchar Prezesa LZPN – tłumaczy Bartosz Biernacki, sekretarz Wydziału Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. – Poziom zmagań jest zbliżony do tego, który prezentowały drużyny w latach ubiegłych. Najzdolniejszym zawodnikom przyglądają się trenerzy reprezentacji wojewódzkich. Mam nadzieję, że chłopcom nie zabraknie pasji i kilku z nich zobaczymy w przyszłości w koszulkach z orłem na piersi – dodaje Biernacki.


W dobie pandemii medale i puchary zamówić można online w sklepie Boccale.pl.

Boccale.pl ma w swojej ofercie również statuetki, figurki i trofea, przeznaczone nie tylko dla piłkarzy, ale również m.in. lekkoatletów, szczypiornistów, koszykarzy, tenisistów, hokeistów oraz pływaków.

fot. BOZPN

0 0 vote
Article Rating