Aleksandra Rosiak opuści ekipę mistrzyń Polski po zakończeniu obecnego sezonu

Aleksandra Rosiak opuści ekipę mistrzyń Polski po zakończeniu obecnego sezonu

Po sezonie 2020/2021 Aleksandra Rosiak odejdzie z MKS-u Perła Lublin. Reprezentantka Polski będzie kontynuować swoją karierę we francuskim ESBF Besançon. 

Poza Zagłębiem Lubin, którego jest wychowanką, Aleksandra Rosiak występowała w SMS-ie Gliwice i SMS-ie Płock. Rozgrywająca wzmocniła kadrę “Perełek” w 2016 roku. W barwach lubelskiego zespołu wywalczyła dotychczas trzy tytuły mistrza Polski, a także triumfowała w Challenge Cup w sezonie 2017/2018. 23-latka jest kolejną zawodniczką, która po zakończeniu trwającej kampanii opuści drużynę aktualnych mistrzyń Polski. Z Lublinem pożegna się również Dagmara Nocuń, która zasili niemiecki TuS Metzingen.

– To już mój piąty rok w Lublinie. Czuję, że stanęłam trochę w miejscu, dlatego postawiłam na zmiany. Nie był to dla mnie łatwy wybór, bo długo biłam się z myślami – w końcu Lublin to mój “drugi dom”. Mimo że podpisałam kontrakt z Besançon, na razie chcę zrobić wszystko, co w moich siłach, by pomóc drużynie i byśmy mogły wyjść z tego przysłowiowego “dołka” i znów wspiąć się na wyżyny. Priorytetem jest dla mnie to, abyśmy ponownie pokazały, na co nas stać. Lublinowi i kibicom oczywiście nie mówię “do widzenia”, a “do zobaczenia” – powiedziała w rozmowie z klubowymi mediami Aleksandra Rosiak.

fot. Materiały prasowe PGNiG Superligi