Azoty Puławy z awansem do ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski. Rywal wycofał się z rozgrywek

Azoty Puławy z awansem do ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski. Rywal wycofał się z rozgrywek

Szczypiorniści Azotów Puławy bez gry awansowali do ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski. Przeciwnik podopiecznych Larsa Walthera, zespół OKPR Warmii Energa Olsztyn wycofał się z rozgrywek pucharowych z powodu pandemii koronawirusa. 

Ekipa z Olsztyna, która otwiera tabelę grupy A I ligi, rozpoczęła rywalizację w obecnej edycji PGNiG Pucharu Polski od zwycięstwa nad KS Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka (39:19). Jednak w związku z aktualną sytuację epidemiologiczną oraz wysokim wskaźnikiem zachorowalności na COVID-19 w województwie warmińsko-mazurskim i samym Olsztynie, zarząd Warmii zadecydował o wycofaniu się z rywalizacji. Działacze podyktowali tę decyzję troską o zdrowie zawodników i podtrzymaniem płynności rozgrywek ligowych.

Pandemia koronawirusa istotnie wpłynęła na rozgrywki piłki ręcznej w naszym kraju. Wiele meczów PGNiG Superligi w sezonie 2020/2021 przełożono w związku z pozytywnymi wynikami testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 odnotowanymi wśród zawodników i członków sztabów szkoleniowych drużyn Superligi. Również poprzednia edycja Pucharu Polski pozostała nierozstrzygnięta, a turniej Final Four, który miał się odbyć na początku października zeszłego roku w Lublinie, odwołano ze względów bezpieczeństwa.

OFICJALNY KOMUNIKAT UMIESZCZONY NA STRONIE INTERNETOWEJ KLUBU OKPR WARMIA ENERGA OLSZTYN

Zarząd Olsztyńskiego Klubu Piłki Ręcznej Warmia Olsztyn, kierując się aktualną sytuacją epidemiologiczną w województwie warmińsko-mazurskim, w szczególności w samym Olsztynie (wskaźnik zachorowalności na covid-19 w Olsztynie jest jednym z najwyższych w kraju) i obawiając się o zdrowie zawodników drużyn: OKPR Warmia Energa Olsztyn i Azoty Puławy oraz w trosce o niezakłócony przebieg rozgrywek ligowych podjął decyzję o rezygnacji z udziału w przytoczonych wyżej rozgrywkach Pucharu Polski.

fot. Materiały prasowe PGNiG Superligi