Warta – Lech typy, zakłady i kursy bukmacherskie na Derby Poznania

Można powiedzieć, że dwa kroki dzielą Lecha Poznań od tytułu mistrzowskiego. Plany spróbuje pokrzyżować rywal z tego samego miasta, a więc Warta Poznań. Zieloni przyznali, że o odpuszczaniu nie może być mowy.

Warta Poznań – Lech Poznań typy i analiza przedmeczowa (14.05.2022)

Nasz tekst rozpoczynamy, prezentując nasze Warta – Lech typy. Zobacz, jak to widzimy.

Czas na Derby Poznania

Choć to Derby Poznania, to mecz z racji problemów Warty ze stadionem, standardowo zostanie rozegrany w Grodzisku Wielkopolskim. Zieloni utrzymali się w lidze, ale, jak sami przyznają nie zamierzają odpuszczać. Lech Poznań walczy z Rakowem Częstochowa o mistrzostwo i na dwie kolejki do końca sezonu, Kolejorz ma dwa oczka przewagi nad podopiecznymi Marka Papszuna.

W poprzedniej kolejce Warta Poznań ograła 3:0 Wisłę Płock i było to pierwsze zwycięstwo, po dwóch porażkach z rzędu. Kolejorz zainkasował z kolei trzy punkty w starciu przeciwko Piastowi Gliwice, co przy remisie Rakowa, dało mu fotel lidera ekstraklasy i autostradę do tytułu Mistrza Polski na 100-lecie klubu. Lech wygrał cztery kolejne mecze w lidze, a od ośmiu jest niepokonany. Podopieczni Macieja Skorży są na ten moment faworytami w wyścigu o krajowe mistrzostwo.

warta lech typy

Na mecz Warta – Lech typy poprzedziliśmy solidną analizą. Wiadomo, że klasa zawodników i forma jest po stronie Kolejorza, a za gośćmi przemawia także bilans bezpośrednich spotkań. Lech wygrał każdy z pięciu ostatnich meczy przeciwko Warcie. Ba, stracił w nich łącznie tylko dwa gole, trzy razy zachowując czyste konto. Uważamy więc, że na Warta – Lech typy na wygraną Kolejorza są jak najbardziej zasadne. Mając na uwadzę potencjał ofensywny Lecha oraz bezpośrednie statystyki, uważamy, że warto również rozważyć zakłady na co najmniej 2 gole strzelone przez Lecha. Kolejorz strzelał przynajmniej dwa gole, w 4 z 5 ostatnich bezpośrednich meczy przeciwko Zielonym.

Ostatnie bezpośrednie mecze

Zwróć uwagę na wyniki, które padały w ostatnich bezpośrednich spotkaniach Warta Poznań – Lech Poznań.

  • Lech – Warta 2:0
  • Warta – Lech 1:2
  • Lech – Warta 1:0

Gdzie obejrzeć Derby Poznania? Warta – Lech transmisja

Mecz zostanie rozegrany 14 maja 2022 roku, o godzinie 15:00. Transmisja na Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz dodatkowo na TVP Sport. Wszyscy, którzy będą chcieli śledzić mecz na żywo w internecie, transmisję znajdą na Canal+ Online. Warto oglądać to spotkanie, bowiem ważą się losy mistrzostwa kraju.

Takie pytania zadajecie najczęściej

  • Kto będzie sędzią meczu Warta – Lech?

Tomasz Kwiatkowski.

  • Jaki był wynik ostatniego bezpośredniego meczu?

Lech ograł Wartę 2:0 po golach Milicia i Ishaka.

Spójrz też na starcie Rakowa i Sandecji.