Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej kobiet 2023 drabinka, zasady, ile drużyn awansuje

Jak prezentuje się drabinka Mistrzostw Świata w piłce ręcznej kobiet 2023? Ile drużyn awansuje do fazy zasadniczej, a ile zespołów wychodzi z grupy do fazy pucharowej? Odpowiedzi znajdziesz w tekście.

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej kobiet drabinka
Icon Sport

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej kobiet 2023 – drabinka i zasady awansu

Na sam początek rozegrana zostanie faza grupowa, w której 32 reprezentacje zostały podzielone na 8 grup po 4 drużyny. Oto MŚ w piłce ręcznej 2023 drabinka na fazę grupową:

  • Grupa A (Goeteborg): Szwecja, Chorwacja, Chiny, Senegal
  • Grupa B (Helsingborg): Czarnogóra, Węgry, Kamerun, Paragwaj
  • Grupa C (Stavanger): Norwegia, Korea Płd., Grenlandia, Austria
  • Grupa D (Stavanger): Francja, Słowenia, Angola, Islandia
  • Grupa E (Herning): Dania, Rumunia, Serbia, Chile
  • Grupa F (Herning): Polska, Iran, Niemcy, Japonia
  • Grupa G (Frederikshavn): Brazylia, Hiszpania, Ukraina, Kazachstan
  • Grupa  H (Frederikshavn): Holandia, Czechy, Argentyna, Kongo

Ile drużyn awansuje z grupy na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej kobiet 2023? Drabinka zakłada awans aż trzech najlepszych zespołów do fazy zasadniczej. W niej rywalizacja znów będzie się toczyć w grupach. Jak zatem łatwo obliczyć w fazie zasadniczej MŚ w piłce ręcznej 2023 zagrają aż 24 drużyny. Zostaną one podzielona na cztery sześciozespołowe grupy, według poniższego schematu:

Wikipedia
Wikipedia
Wikipedia
Wikipedia

Zasady Mistrzostw Świata w piłce ręcznej kobiet 2023 zmieniają się w fazie zasadniczej. Tym razem nie trzy, a tylko dwie najlepsze reprezentacje z każdej grupy awansują do fazy pucharowej MŚ piłkarek ręcznych 2023. Drabinka play-off jest już także ułożona. Faza pucharowa rozpocznie się 12 grudnia i potrwa do 17 grudnia 2023 roku, kiedy to najpierw zostanie rozegrany mecz o 3. miejsce, a na sam koniec finał Mistrzostw Świata w piłce ręcznej kobiet 2023. Drabinka pucharowa widoczna jest poniżej:

Wikipedia

Z kim Polki zagrają w fazie zasadniczej MŚ w piłce ręcznej 2023?

Polki zapewniły sobie awans do fazy zasadniczej Mistrzostw Świata w piłce ręcznej. Z kim zagrają Polki? W grupie znajdą się Japonki, Niemki, z którymi jednak nasze panie nie będą już rywalizować. Polki zagrają jednak z Dunkami, Rumunkami i z Chilijkami lub Serbkami. Tutaj szczegółowa analiza.

Zobacz ponadto gdzie oglądać MŚ w piłce ręcznej kobiet 2023.