Świątek – Wang typy i kursy na Roland Garros (03.06.2023)

Iga Świątek zameldowała się w trzeciej rundzie Roland Garros 2023. Polka zagra teraz przeciwko Chince, Xinyu Wang. Sprawdź na mecz Świątek – Wang typy oraz dowiedz się kiedy gra Świątek, o której i gdzie oglądać transmisję.

Iga Świątek – Xinyu Wang typy, kursy i zakłady (03.06.2023)

Iga Świątek mknie niczym burza przez tegoroczny Roland Garros 2023. Wygrała mecze z Cristiną Bucsą i Claire Liu, meldując się w trzeciej rundzie. Polka potwierdza tym samym, że jest gotowa do obrony tytułu w Paryżu. Jeżeli chodzi o dwa poprzednie mecze, to miały one identyczne wyniki (6:4, 6:0) i identyczny przebieg. Świątek dość długo się rozkręcała, ale w drugich partiach robiła na korcie co chciała. Wydaje się, że jest teraz już rozgrzana i mecz z Wang może być dla niej jeszcze łatwiejszy. Zresztą, powiedzmy sobie szczerze, z całym szacunkiem dla Chinki, ale jej poziom umiejętności, przygotowania fizycznego czy obycia na tak dużych imprezach, jest zdecydowanie niższy od poziomu Igi wiątek. Stąd nasze Świątek – Wang typy na szybką wygraną Igi poniżej 16.5 gema. Tak Polka kończyla swoje dwa poprzednie mecze. Dodatkowo uważamy, że Iga znów wygra seta do zera, co zresztą również miało miejsce podczas dwóch poprzednich pojedynków na Roland Garros 2023.

Świątek - Wang typy
Icon Sport

Co można napisać o najbliższej rywalce Igi Świątek? Chinka Wang sprawiła podczas French Open dwie niespodzianki. Najpierw pokonała faworyzowaną Bouzkovą, a później Peterson. Raz jednak, że zwycięstwa po 2:0 wcale nie przyszły łatwo, a dwa, to rywalki na zdecydowanie niższym od Igi Świątek poziomie. Stąd uważamy, że Wang może zderzyć się z przysłowiową ścianą.

Dodajmy, że wystawiając Świątek – Wang typy, sprawdziliśmy też historię bezpośrednich meczów. Panie rozegrały jedno spotkanie. Iga wygrała z Wang 7:5, 7:6(1) podczas juniorskiego Wimbledonu w 2018 roku. To jednak już odległa historia, a od tamtego czasu obie tenisistki dzieli, nie bójmy się tego powiedzieć, przepaść umiejętności.

Kiedy gra Świątek mecz z Wang? O której godzinie początek?

Kiedy gra Iga Świątek? Mecz trzeciej rundy z Wang zaplanowano na sobotę, 3 czerwca 2023 roku, jako trzeci mecz od godziny 11:45 (po Rune – Olivieri) o godzinie 15:30.

Gdzie oglądać mecz Świątek – Wang? Transmisja na żywo

Mecz Świątek – Wang obejrzysz na Eurosporcie. Jeżeli nie masz dostępu do tego kanału lub nie możesz być przed telewizorem, to transmisję online zapewni Fortuna. Wymagana jest rejestracja konta, a możesz tam oglądać wszystkie mecze Roland Garros 2023 za darmo.

OGLĄDAJ TUTAJ