O której skoki dzisiaj? Raw Air w Oslo (godzina konkursu i kwalifikacji)

O której skoki dzisiaj

Niestety, ale pierwszy konkurs Raw Air w Oslo nie zakończył się po myśli Polaków. Jak będzie tym razem? Liczymy zarówno na dobry prolog, jak i konkurs w wykonaniu biało-czerwonych. Sprawdź więc, o której skoki dzisiaj w Oslo.

O której skoki narciarskie dzisiaj? Oslo (Raw Air 2023)

Na niedzielę przewidziano drugi epizod Raw Air w Oslo. O godzinie 11:30 będziemy świadkami kwalifikacji, a o godzinie 16:30 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa.

Niedziela, 12.03.2023
11:30 – Kwalifikacje
16:30 – Konkurs indywidualny

Wiedząc już, o której skoki dzisiaj w Oslo, warto przypomnieć sobie, jak zakończył się wczorajszy konkurs i jak wygląda klasyfikacja generalna Raw Air 2023. Otóż, sobotni konkurs PŚ w Oslo padł łupem Anze Laniska, który wyprzedził Stefana Krafta i Karla Geigera. Czwarty w klasyfikacji końcowej konkursu Halvor Egner Granerud znów powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej nad najwyżej sklasyfikowanym wczoraj, na dziewiątym miejscu Dawidem Kubackim.

Polacy wypadli poniżej oczekiwań. Kolejny z naszych Kamil Stoch był trzynasty, a Piotr Żyła dopiero dwudziesty dziewiąty. Do serii finałowej nie udało się awansować Aleksandrowi Zniszczołowi, Jakubowi Wolnemu oraz Pawłowi Wąskowki. Thomas Thurnbilcher miał prawo czuć rozczarowanie, czego wyraz dał w wywiadach po konkursie.

Oby niedzielny konkurs Raw Air w Oslo był dla nas szczęśliwy. Zwłaszcza, że jest o co walczyć. W klasyfikacji generalnej cyklu przewodzi Lanisek, drugi jest Kraft, ale nieco ponad 10 punktów do lidera traci trzeci Dawid Kubacki.

O której skoki dzisiaj? Raw Air w Oslo rozpocznie się od 11:30 od kwalifikacji, a na 16:30 przewidziano początek niedzielnego konkursu indywidualnego.