PŚ w Sapporo wyniki niedzielnego konkursu: Kobayashi znów najlepszy!

PŚ w Sapporo wyniki

Wygrał w piątek, w sobotę był trzeci, a w niedzielę znów triumfuje! O kim mowa? O Ryoyu Kobayashi, który przebudził się w Sapporo. Niestety zła z punktu widzenia polskiego kibica informacja jest taka, że Dawid Kubacki był jedenasty, co wobec drugiego miejsca Graneruda spowodowało, że przewaga Kubackiego w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach stopniała do 48 punktów.

Skoki narciarskie Sapporo: wyniki niedzielnego konkursu (22.01.2023)

Oto wspomniane wyniki PŚ w Sapporo. Konkurs rozegrany został w nocy, z soboty na niedzielę czasu polskiego. Wygrywa Kobayashi, który aż o 12 punktów wyprzedził Halvora Egnera Graneruda oraz o 24 oczka Markusa Eisenbichlera.

Najwyżej sklasyfikowany z Polaków w niedzielnym konkursie PŚ w Sapporo był Piotr Żyła, który zajął ósme miejsce. Dawid Kubacki zakończył niedzielny konkurs na jedenastym miejscu. Lider Pucharu Świata po raz pierwszy w tym sezonie nie znalazł się w czołowej dziesiątce zawodów. Siedemnasty, a więc najwyżej w tym sezonie skończył Aleksander Zniszczoł. Nieco gorszy dzień miał Kamil Stoch, który zakończył konkurs na 23. lokacie. Paweł Wąsek uplasował się z kolei na 26. miejscu.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich

Oto wspomniana już wyżej klasyfikacja generalna Pucharu Świata. Po PŚ w Sapporo wyniki w niej wyglądają tak, że Kubacki ma 48 punktów przewagi nad Granerudem. Oj, sporo stopniała różnica pomiędzy Polakiem, a Norwegiem. Trzeci Lanisek traci do Kubackiego ponad 200 punktów.