Kim był Mateusz Murański? Ile miał lat, rodzina, walki, czym się zajmował?

Kim był Mateusz Murański? Ile miał lat, rodzina, walki, czym się zajmował?

W dniu dzisiejszym media obiegła szokująca informacja o tym, że nie żyje Mateusz Murański. Wiadomość potwierdziła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Choć większość młodego pokolenia znała “Murana”, to wielu pyta, kim był Mateusz Murański. Dlaczego był tak popularny, czym się zajmował, ile miał lat i co robi jego rodzina? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w naszym tekście.

Kim był Mateusz Murański? Wiek, rodzina, żona, informacje

Zacznijmy od tego, ile lat miał Mateusz Murański. Zaledwie 29. Śmierć w tak młodym wieku boli. Mateusz Murański zyskał olbrzymią rozpoznawalność dzięki walkom w Fame MMA i High League. Był jednym z tych, którzy rozpromowali freak fighty. “Muran”, bo taki pseudonim nosił, nie był bezbarwną postacią. Był kolorowym ptakiem polskiego freak fightu, którego się lubiło albo nie nawidziło.

Mateusz Murański pochodził z Wałcza. Podobnie, jak jego ojciec Jacek. Obaj Murańscy występowali nie tylko we freak fightach, ale też mogliśmy podziwiać ich talent aktorski na szklanym ekranie. Mateusz Murański grał między innymi w paradokumencie “Lombard. Życie pod zastaw”. Wystąpił też w nominowanym do oskara filmie “IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego, czy w takich serialach jak “Ojciec Mateusz” oraz “Na Sygnale”.

Czy Mateusz Murański miał żonę? Nie. Choć można przypuszczać, że mężczyzna miał partnerkę. Na jego Instagramie można bowiem znaleźć kilka zdjęć z piękną kobietą.

Ile walk stoczył Mateusz Murański? Dziewięć pojedynków. Ostatnie trzy przegrał i chciał trenować jeszcze mocniej, żeby odwrócić złą kartę.

Lista walk Mateusza Murańskiego:

  • Arkadiusz Tańcula (porażka) FAME MMA 10
  • Artur Syc (wygrana) FEN 34
  • Norbert Janicki (wygrana) Elite Fighters
  • Marcin Makowski (wygrana) Elite Fighters
  • Kasjusz Życiński (przegrana) Prime Show MMA
  • Alan Kwieciński (wygrana) FAME MMA 14
  • Arkadiusz Tańcula (przegrana) FAME MMA 15
  • Vaso Bakocević (przegrana) MMA Attack 4
  • Paweł Bomba (przegrana) High League 5

Jak zatem widzisz, kim był Mateusz Murański? Był bardzo popularną postacią, która wybiła się dzięki freak fightom. Jego konto na Instagramie obserwuje blisko ćwierć miliona osób, co jest dobrą miarą popularności w obecnych czasach.