Świątek – Liu typy, kiedy i o której, gdzie oglądać Indian Wells 2023?

Polka zna już pierwszą rywalkę podczas Indian Wells 2023. Najbliższy mecz Świątek zagra z Amerykanką, Claire Liu. Kiedy gra Świątek, gdzie oglądać oraz jakie mamy na Świątek – Liu typy? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz poniżej.

AKTUALIZACJA: Iga Świątek z powodu kontuzji wycofała się z Miami Open 2023.

Iga Świątek – Claire Liu typy i kursy bukmacherskie (11.03.2023)

Iga Świątek dobrze rozpoczęła rok 2023. O ile na Australian Open odpadła w 1/8 finału, to później wygrała turniej w Dausze, a w Dubaju dotarła do wielkiego finału, gdzie dała się pokonać Barborze Krejcikowej. Jej forma więc rośnie, a Indian Wells jest kolejną okazją do udowodnienia swojej dominacji nad resztą stawki. Zwłaszcza, że to właśnie Iga Świątek wygrała Indian Wells w zeszłym roku.

Świątek - Liu typy

Z racji faktu bycia liderką oraz jednocześnie rozstawienia, Iga Świątek do obrony tytułu przystąpi od drugiej rundy. Jej pierwszą rywalką będzie Claire Liu. 22-letnia Amerykanka klasyfikowana jest na 56. miejscu rankingu ATP. W pierwszej rundzie Indian Wells, Liu pokonała Annę Karolinę Schmiedlovą. Słowaczka postawiła młodszej rywalce trudniejsze warunki, ale ostatecznie po blisko dwugodzinnym meczu, Liu wygrała 7:6(5), 6:3. Teraz jednak skala trudności rośnie diametralnie dla 22-letniej tenisistki ze Stanów Zjednoczonych.

Zdaniem wielu ekspertów, Liu jest skazywana na pożarcie. Iga na pewno jej nie zlekceważy, ale trudno nie dostrzegać różnicy klas w grze obu pań. Claire Liu to tenisistka, która w ostatnim czasie dość szybko przegrywała choćby z Siegemund czy Rogers, nie ugrywając seta i kończąc mecz w poniżej 20.5 gema. Uważamy, że jeżeli Iga Świątek będzie w swojej optymalnej dyspozcji, to powinna to być szybka wygrana. Stawiamy na Świątek – Liu typy na Polkę i under 20.5 gema w nadchodzącym meczu.

Bezpośrednie mecze

Warto też podkreślić, że Świątek i Liu do tej pory rozegrały jeden bezpośredni mecz. Miał on jednak miejsce bardzo dawno temu, bowiem w 2018 roku na turnieju w Auckland. Wówczas Iga Świątek wygrała 2:1, odrabiając straty z pierwszego seta, wygranego przez Liu. Obecnie jednak obie tenisistki znajdują się na innym poziomie. Iga to absolutny top, a Liu z całym szacunkiem, ale można określić średnią półką. Stąd takie nasze na Świątek – Liu typy. Podobnie zresztą wyglądają na mecz Świątek – Liu kursy bukmacherskie, które nie dają Amerykance większych szans.

Kiedy gra Świątek z Liu? O której godzinie?

Wiemy już kiedy gra Świątek. Mecz Igi Świątek odbędzie się w sobotę, 11 marca 2023 roku. O której gra Świątek? Około godziny 22:00 czasu polskiego, jako drugi mecz na korcie od 20:00.

Gdzie oglądać Świątek – Liu? Transmisja Indian Wells 2023

Jeżeli chodzi o transmisję telewizyjną, to mecz pokaże Canal+ Sport 2. Jeżeli zaś chodzi o Świątek – Liu stream online za darmo, to znajdziesz go w serwisie Superbet. Wymagana jest darmowa rejestracja konta. Skorzystaj z poniższego przycisku.

Oglądaj tutaj