WTA Rzym 2023 półfinały, drabinka, kto gra, gdzie oglądać transmisje?

WTA Rzym 2023 półfinały
Icon Sport

W walce o zwycięstwo w turnieju w stolicy Włoch pozostały tylko cztery tenisistki. Półfinały WTA Rzym 2023 zostaną rozegrane w piątek.

1/2 finału WTA Rzym 2023 – drabinka i terminarz

Rywalizacja na kortach ziemnych Foro Italico rozpoczęła się w poprzednim tygodniu. Nie brakowało zaskoczeń i dramatycznych meczów. Drabinka WTA Rzym 2023 doprowadziła do półfinałów cztery najlepsze tenisistki.

  • Weronika Kudermetowa – Anhelina Kalinina (19 maja, około 15:30)
  • Jelena Rybakina – Jelena Ostapenko (19 maja, około 19:00)

Weronika Kudermetowa – Anhelina Kalinina (Półfinał WTA Rzym 2023)

WTA Rzym 2023 półfinały będą najważniejszymi wydarzeniami piątku na światowych kortach. Drabinka turnieju połączyła ze sobą tenisistki z Rosji i z Ukrainy. Weronika Kudermetowa jest rozstawiona w stolicy Włoch z numerem 11. Jej kolejna przeciwniczka Anhelina Kalinina to turniejowa “30”.

Weronika Kudermetowa radzi sobie dobrze na kortach ziemnych. W Rzymie doszła do półfinału tak samo jak w poprzednim turnieju na mączce w Madrycie. Za Rosjanką są zwycięstwa z Nurią Parrizas-Diaz, Anastazją Potapową, Marią Bouzkovą oraz Quinwen Zheng. W konfrontacjach z rodaczką Potapową oraz Chinką potrzebowała do awansu trzech setów.

Anhelina Kalinina stoczyła w ćwierćfinale trwającą blisko cztery godziny tenisową batalię z Beatriz Haddad Maią. Po wyeliminowaniu Brazylijki zawodniczka z Ukrainy nie ukrywała wzruszenia. Wcześniej w Rzymie odniosła zwycięstwa z Anną Blinkową, Sofią Kenin oraz Madison Keys. Kalinina była jak dotąd tylko raz w finale turnieju WTA, więc stoi przed szansą osiągnięcia ważnego dla siebie wyniku.

Jelena Rybakina – Jelena Ostapenko (Półfinał WTA Rzym 2023)

Do drugiego półfinału dotarły imienniczki. Jelena Rybakina reprezentuje na światowych kortach Kazachstan i głośno zrobiło się o niej po zeszłorocznym zwycięstwie w wielkoszlemowym Wimbledonie. Rybakina jest rozstawiona w turnieju WTA Rzym 2023 z numerem siódmym. Jej przeciwniczka Jelena Ostapenko z Łotwy została rozstawiona z numerem 20.

Jelena Rybakina miała krótszą drogę do najlepszej czwórki od pozostałych półfinalistek. Dwie z czterech jej przeciwniczek skreczowały z powodu kontuzji. Pechowo kończyły swój udział w turnieju Anna Kalinska oraz Iga Świątek. Ponadto zawodniczka z Kazachstanu zwyciężała bez straty seta z Jasminą Paolini oraz Marketą Vondrousovą.

Jelena Ostapenko spędziła na kortach ziemnych w Rzymie więcej czasu niż Rybakina, ponieważ trzy z jej dotychczasowych czterech meczów rozstrzygnęła w trzech setach. Były to starcia z Soraną Cirsteą, Darią Kasatkiną oraz Paulą Badosą. Tylko z Barborą Krejcikovą rozprawiła się w dwóch partiach. Łotyszka osiągnęła swój najlepszy w karierze wynik w wielkim szlemie właśnie na kortach ziemnych i w 2017 roku niespodziewanie wygrała Rolanda Garrosa.

W przeszłości Rybakina rozegrała trzy mecze z Ostapenko, ale nie było to na mączce. W 2019 roku na korcie twardym w Linzu i w 2021 roku na trawie w Eastbourne lepsza była Łotyszka. Pierwsza wygrana pogromczyni Igi Świątek z imienniczką była w tegorocznym Australian Open. Rybakina na etapie ćwierćfinału nie oddała niżej notowanej w rankingu WTA zawodniczce ani jednego seta.

1/2 finału WTA Rzym 2023 – gdzie oglądać transmisje na żywo?

Mecze kobiecego turnieju w Rzymie można oglądać na sportowych antenach Canal+. Darmowe transmisje spotkań są dostępne na stronie internetowej bukmachera Superbet, a ich oglądanie jest możliwe po założeniu konta.

Oglądaj tutaj