Z kim zagra Świątek w półfinale WTA Finals 2022? Kiedy i o której mecz 1/2 finału?

Iga Świątek

Wszystko stało się jasne i wiadomo, z kim zagra Świątek w półfinale WTA Finals 2022. Po fantastycznym, ostatnim meczu przeciwko Coco Gauff, Polka pozostała niepokonana w grupie pierwszej, wygrywając wszystkie mecze do zera. W związku z tym w 1/2 finału WTA Finals 2022 Świątek zagra z Aryną Sabalenką. Białorusinka w drugiej grupie zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie Marii Sakkari.

Z kim i kiedy gra Świątek w półfinale WTA Finals?

Mecz półfinałowy WTA Finals 2022, Iga Świątek – Aryna Sabalenka już w nocy, z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego. Na to spotkanie zapraszamy 7 listopada, około 2:00 w nocy czasu polskiego. Z pewnością warto zarwać nockę. Zwłaszcza po tym, co zobaczyliśmy w fazie grupowej w wykonaniu Igi Świątek. Z kim zagra w półfinale tylko podkręca emocje. Polka potwierdziła, że jest zdecydowaną faworytką turnieju finałowego. I liczymy, że w nocy po raz kolejny pokaże to na kalifornijskich kortach.

Droga Iga Świątek do półfinału WTA Finals 2022

Wiedząc, z kim gra Iga Świątek w półfinale WTA Finals, warto prześledzić mecze grupowe w wykonaniu Polki:

  • Świątek – Kasatkina 2:0
  • Świątek – Garcia 2:0
  • Świątek – Gauff 2:0

Nienaganna forma, pewne wygranie grupy i potwierdzenie wielkiej klasy Igi Świątek. Półfinał WTA Finals 2022 będzie dla niej formalnością? Na to liczymy!

Droga Aryny Sabalenki do półfinału WTA Finals 2022

Jak radziła sobie do tej pory w Forth Worth Aryna Sabalenka?

  • Sabalenka – Jabeur 2:1
  • Sabalenka – Sakkari 0:2
  • Sabalenka – Pegula 2:0

Jak widać, Sabalenka na początku męczyła się z Jabeur, później przegrała z Sakkari i zakończyła grupę wygraną nad Pegulą. Dla niej półfinał ze Świątek może być naprawdę ciężkim wyzwaniem. Na pewno jednak nie podda starcia bez walki. Stąd też liczymy na ogromne emocje.