Rafael Nadal przekazał złe wiadomości. Hiszpan wycofuje się z Wimbledonu!

To już oficjalne. Rafael Nadal nie zagra w meczu półfinałowym Wimbledonu przeciwko Nickowi Kyrgiosowi. Potwierdziły się spekulacje, pojawiające się w mediach od wczoraj. Po raz kolejny dała o sobie znać kontuzja. Tym razem jednak to nie stopa, a problemy w okolicach mięśni brzucha. Wobec tego Nick Kyrgios automatycznie awansował do finału Wimbledonu.

fritz nadal typy

Rafael Nadal wycofuje się z półfinału Wimbledonu 2022

Nie dojdzie do skutku mecz Nick Kyrgios – Rafael Nadal. Hiszpan już w meczu ćwierćfinałowym przeciwko Taylorowi Fritzowi potrzebował przerw, aby doprowadzić swój stan zdrowia do względnego porządku. Nadal w dramatycznych okolicznościach, pomimo problemów zdrowotnych, był jednak w stanie odwrócić losy meczu przeciwko Fritzowi i awansować do półfinału.

Teraz jednak nie da rady zagrać. Ból i kontuzja okazały się zbyt groźne. Dla Rafaela Nadala to olbrzymi dramat, bowiem jak sam wspomniał, nie potrafi kreczować i wycofywać się z turniejów. Nick Kyrgios w finale Wimbledonu 2022 zagra ze zwycięzcą pary Djoković – Norrie. Dla Australijczyka będzie to pierwszy finał w karierze.