Wimbledon 2022 drabinka – kiedy losowanie i jak wygląda rozstawienie?

Wszyscy już zacieramy ręce, aż rozpocznie się Wimbledon 2022. Drabinka spotkań jest tym, co najbardziej interesuje kibiców. Poza tym, spoglądamy na eliminacje oraz na rozstawienie. Sprawdź wszelkie szczegóły.

Wimbledon 2022 drabinka kiedy losowanie

Wimbledon 2022 drabinka – kiedy poznamy jak wygląda?

Póki co, na Wimbledonie trwają eliminacje. Musimy więc jeszcze uzbroić się w chwilę cierpliwości, zanim opublikowana zostanie Wimbledon 2022 drabinka. Losowanie turniejowej drabinki odbędzie się już w najbliższy piątek, 24 czerwca, o godzinie 11:00. Oczywiście, tuż po nim zamieścimy stosowną informację, kto z kim zagra, z kim zagra Świątek, Hurkacz oraz pozostali Polacy podczas wielkoszlemowego Wimbledonu.

Kto jest faworytem? Wimbledon 2022 rozstawienie

Oczywiście wśród kobiet wielką faworytką wydaje się być Iga Świątek. Wśród mężczyzn do grona faworytów zaliczany jest Hubert Hurkacz, który wygrał poprzedzający Wimbledon 2022 turniej w niemieckim Halle. Zobacz jednak, jak wygląda rozstawienie Wimbledonu. Decyzją organizatorów na turnieju zabrakło tenisistów z Rosji oraz z Białorusi. Na liście nieobecnych znalazło się też kilku czołowych tenisistów z powodu kontuzji.

Rozstawienie gry pojedynczej mężczyzn

 1. Djoković
 2. Nadal
 3. Ruud
 4. Tsitsipas
 5. Alcaraz
 6. Auger-Aliassime
 7. Hurkacz
 8. Berrettini
 9. Norrie
 10. Sinner

Rozstawienie gry pojedynczej kobiet

 1. Świątek
 2. Kontaveit
 3. Jabeur
 4. Badosa
 5. Sakkari
 6. Pliskova
 7. Collins
 8. Pegula
 9. Muguruza
 10. Raducanu

Hubert Hurkacz został rozstawiony z siódemką, a Iga Świątek Wimbledon 2022 jako liderka światowego rankingu, rozpocznie naturalnie z jedynką.

4.5 2 votes
Article Rating