Wimbledon 2022 nagrody: wiemy jaka jest pula, ile zarobi Świątek i Hurkacz?

Skoro startuje Wimbledon 2022, nagrody są tematem, który szczególnie rozgrzewa publiczność. Jeżeli zastanawiasz się ile wynosi pula nagród na Wimbledonie, mamy odpowiedź na to pytanie.

Wimbledon 2022 nagrody

Wiemy ile zarobią najlepsi – oto Wimbledon 2022 nagrody

Podczas tegorocznego Wimbledon 2022 pula nagród będzie rekordowa. Łącznie nagrody wyniosą aż 40,3 miliona funtów. Kiedy spojrzymy, jak to wyglądało przed rokiem – 35 milionów funtów – to suma tegorocznych nagród robi piorunujące wrażenie. Imponująco wygląda to także w przeliczeniu na zwycięzców, finalistów, półfinalistów czy poszczególne rundy.

I tak oto na Wimbledon 2022 nagrody za wygranie turnieju w grze pojedynczej – czy to kobiet czy mężczyzn – wyniosą po 2 miliony funtów. Finaliści zarobią po około 1 milionie funtów. Ci, którzy odpadną na etapie półfinałów wzbogacą się o 535 tysięcy funtów, a ćwierćfinaliści otrzymają na Wimbledon 2022 nagrody pieniężne wynoszące 310 tysięcy funtów.

Czy będą przyznawane na Wimbledon 2022 punkty rankingowe?

Nie tylko Wimbledon nagrody są tym, co wzbudza zainteresowanie. Kibice wciąż dopytują, czy będą przyznawane punkty na Wimbledonie. Otóż nie. Po tym, jak organizatorzy zdecydowali się wykluczyć z imprezy Rosjan i Białorusinów, federacje ATP i WTA zadecydowały, że za Wimbledon 2022 punkty rankingowe nie będą przyznawane.

Najbardziej zaboli to tych, którzy przed rokiem w Londynie osiągnęli świetne wyniki, a więc między innymi naszego Huberta Hurkacza. Miejmy jednak nadzieję, że Polak wypadnie znakomicie i nagrody Wimbledon 2022 osłodzą mu brak punktów.

0 0 votes
Article Rating