Wiktor Lampart pokazał rywalom miejsce w szeregu!

We wtorek w Lublinie miał miejsce jeden z dwóch półfinałów Brązowego Kasku (drugi odbył się tego samego dnia w Rybniku) – dorocznego cyklu zawodów żużlowych o tytuł najlepszego polskiego młodzieżowca do lat 19. Z kompletem punktów na koncie zwyciężył reprezentant miejscowego Speed Car Motoru – Wiktor Lampart. Do finału zawodów (1 maja w Gnieźnie) awansowali także zawodnicy z kolejnych pozycji, kolejno: Wiktor Trofimow jr (Fogo Unia Leszno), Patryk Wojdyło (Betard Sparta Wrocław), Kamil Nowacki (Cash Broker Stal Gorzów), Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno), Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń), Piotr Pióro (Arge Speedway Wanda Kraków) oraz Jarosław Krzywosz (OK Kolejarz Opole), a rezerwowym w finale będzie drugi z Koziołków, czyli Emil Peroń.

BIEG PO BIEGU

1. Lampart 3, Tonder 2, Peroń 1, Konieczny 0 – 68.46 (sek.)
2. Kopeć-Sobczyński 3, Nowacki 2, Wojdyło 1, Borczuch 0 – 70.07
3. Trofimow jr 3, Krzywosz 2, Lotarski 1, Picz 0 – 70.25
4. Pióro 3, Błażykowski 2, Świdnicki 1, Kowalski d – 70.16
5. Trofimow jr 3, Kopeć-Sobczyński 2, Peroń 1, Błażykowski 0 – 69.75
6.Nowacki 3, Kowalski 2, Krzywosz 1, Tonder 0 – 70.00
7. Lampart 3, Wojdyło 2, Szlauderbach 1, Świdnicki 0 – 70.12
8. Pióro 3, Kiełbasa 2, Borczuch 1, Konieczny 0 – 70.56
9. Szlauderbach 3, Nowacki 2, Pióro 1, Peroń d – 69.73
10. Kopeć-Sobczyński 3, Tonder 2, Świdnicki 1, Picz 0 – 69.06
11. Lampart 3, Trofimow jr 2, Kowalski 1, Borczuch 0 – 68.85
12. Wojdyło 3, Błażykowski 2, Krzywosz 1, Konieczny 0 – 69.04
13. Wojdyło 3, Peroń 2, Lotarski 1, Picz d – 68.67
14. Szlauderbach 3, Borczuch 2, Tonder 1, Błażykowski w – 71.21
15. Lampart 3, Kopeć-Sobczyński 2, Pióro 1, Krzywosz u – 68.50
16. Trofimow jr 3, Nowacki 2, Konieczny 1, Świdnicki w – 69.96
17. Krzywosz 3, Peroń 2, Borczuch 1, Świdnicki 0 – 70.30
18. Wojdyło 3, Trofimow jr 2, Kiełbasa 1, Pióro 0 – 68.77
19. Lampart 3, Nowacki 2, Błażykowski 1, Lotarski w – 68.34
20. Szlauderbach 3, Kowalski 2, Konieczny 1, Kopeć-Sobczyński w – 70.31


KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. Wiktor Lampart (Speed Car Motor Lublin) – 15 punktów
2. Wiktor Trofimow jr (Fogo Unia Leszno) – 13
3. Patryk Wojdyło (Betard Sparta Wrocław) – 12
4. Kamil Nowacki (Cash Broker Stal Gorzów) – 11
5. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno) – 10
6. Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń) – 10
7. Piotr Pióro (Arge Speedway Wanda Kraków) – 8
8. Jarosław Krzywosz (OK Kolejarz Opole) – 7

9. Emil Peroń (Speed Car Motor Lublin) – 6
10. Mateusz Tonder (Falubaz Zielona Góra) – 5
11. Mateusz Błażykowski (Orzeł Łódź) – 5
12. Bartłomiej Kowalski (Arge Speedway Wanda Kraków) – 5
13. Eryk Borczuch (Speed Car Motor Lublin) – 4
14. Kamil Kiełbasa (Arge Speedway Wanda Kraków) – 3
15. Przemysław Konieczny (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 2
16. Mateusz Świdnicki (forBET Włókniarz Częstochowa) – 2
17. Damian Lotarski (MRGARDEN GKM Grudziądz) – 2
18. Tymoteusz Picz (Fogo Unia Leszno) – 0

Widzów: 200
Sędziował: Piotr Lis (Lublin).

fot. Przemysław Gąbka/Speed Car Motor Lublin

0 0 vote
Article Rating