Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń typy, kursy i transmisja (28.05.2023)

Czas na kolejne emocje w ramach żużlowej PGE Ekstraligi 2023. W niniejszym materiale pragniemy przedstawić wyborne Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń typy.

Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń typy i przewidywania

Skąd takie, a nie inne Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń typy? Triumf “Lwów” przewidujemy choćby z uwagi na to, że ta ekipa wygrała trzy z ostatnich pięciu bezpośrednich pojedynków z Apatorem. Poza tym częstochowianie będą mieć atut własnego toru, co może okazać się tutaj kluczowe.

Włókniarz Częstochowa - Apator Toruń typy

Na uwagę niewątpliwie zasługuje również to, że forma zawodników Apatora jest bardzo chwiejna. Wydaje się, że “Lwy” mogą mówić o większej stabilizacji dyspozycji swoich zawodników, choć i tutaj są pewne mankamenty.

Przeczuwamy, że w tym pojedynku Maksym Drabik wywalczy co najmniej 10 punktów. Tor w Częstochowie syn Sławomira Drabika zna tak dobrze, jak własną kieszeń. A może nawet i lepiej. W starciu z “Aniołami” powinien to wykorzystać.

Przed meczem w Częstochowie warto oczywiście rzucić okiem na sytuację w ligowej tabeli. Tauron Włókniarz zajmuje trzecie miejsce. Na razie dwa razy wygrał, dwukrotnie remisował i poniósł dwie porażki. For Nature Solutions Apator ma trzy triumfy i trzy porażki. Z takim dorobkiem zajmuje czwartą lokatę.

Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń składy awizowane

Jak wyglądają składy awizowane na spotkanie w Częstochowie? Rzućmy okiem na zestawienia zgłoszone przez oba sztaby.

TAURON Włókniarz Częstochowa
9. Leon Madsen
10. Maksym Drabik
11. Kacper Woryna
12. Jakub Miśkowiak
13. Mikkel Michelsen
14. Kacper Halkiewicz
15. Franciszek Karczewski
16.

Trener – Lech Kędziora

For Nature Solutions KS Apator Toruń
1. Patryk Dudek
2. Paweł Przedpełski
3. Emil Sajfutdinow
4. Wiktor Lampart
5. Robert Lambert
6. Krzysztof Lewandowski
7. Mateusz Affelt
8.

Trener – Robert Sawina

Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń bezpośrednie mecze

Jakimi wynikami kończyły się ostatnie bezpośrednie starcia tych dwóch ekip? Rzućmy okiem na rezultaty.

  • Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń 59:31
  • Apator Toruń – Włókniarz Częstochowa 46:44
  • Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń 50:40

Do ostatniej konfrontacji Włókniarza z Apatorem doszło 24 września 2022 roku. Wówczas “Lwy” wykorzystały atut własnego toru i wręcz rozbiły rywali z Grodu Kopernika. Było 59:31.

Kiedy, o której i gdzie oglądać Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń? Transmisja

Do starcia Tauron Włókniarza Częstochowa z For Nature Solutions Apatorem Toruń dojdzie 28 maja 2023 roku. Spotkanie zostało przewidziane w ramach siódmej kolejki PGE Ekstraligi 2023.

Kiedy Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń i o której godzinie? Jak już wspomnieliśmy, pojedynek tych dwóch ekip odbędzie się w ostatnią niedzielę maja. Pierwszy bieg został natomiast przewidziany na godzinę 19:15

Warto zarezerwować sobie trochę czasu, by śledzić tę konfrontację. Pojedynek standardowo będzie transmitowany w telewizji. Przekaz live pojawi się na Canal+ Sport 5.

Oczywiście nie zabraknie też transmisji internetowej. Mecz Włókniarz Częstochowa – Apator Toruń zobaczysz na platformie Canal+ online.