Stal Gorzów – Unia Leszno typy, kursy i transmisja (28.05.2023)

Sprawdźcie kapitalne Stal Gorzów – Unia Leszno typy na kolejny mecz PGE Ekstraligi. Co prognozujemy przed tym pojedynkiem?

Stal Gorzów – Unia Leszno typy i przewidywania

Niewątpliwie warto uważnie przeanalizować przygotowane przez nas Stal Gorzów – Unia Leszno typy. W kontekście meczu, który odbędzie się 28 maja 2023 roku w Gorzowie Wielkopolskim, przewidujemy choćby to, że mocnym ogniwem gospodarzy będzie Martin Vaculik. Nasze prognozy wskazują na to, że wykorzysta on znajomość gorzowskiego toru do tego, by wywalczyć co najmniej 11 punktów. Na pewno popularnego “Vacula” stać na taki wynik.

Stal Gorzów - Unia Leszno typy

Jednocześnie uważamy, że spotkanie zakończy się zwycięstwem gospodarzy. Gorzowianie powinni wykorzystać problemy kadrowe Fogo Unii Leszno (kontuzje Holdera i Parnickiego). Wymowne jest też to, że Stal pokonywała Unię aż w czterech z poprzednich pięciu bezpośrednich starć.

Jeżeli chodzi o sytuację w tabeli najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej, to Fogo Unia Leszno zajmuje piąte miejsce, mając w dorobku sześć punktów. Ebut.pl Stal Gorzów jest z kolei szósta – wywalczyła “oczko” mniej.

Stal Gorzów – Unia Leszno składy awizowane

Poznaliśmy awizowane składy na spotkanie ebut.pl Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno. Rzućmy okiem na zestawienia zgłoszone przez sztaby szkoleniowe obu ekip.

ebut.pl Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Oskar Fajfer
11. Martin Vaculik
12. Wiktor Jasiński
13. Anders Thomsen
14. Oskar Paluch
15. Mateusz Bartkowiak

Fogo Unia Leszno:
1. Bartosz Smektała
2. Janusz Kołodziej
3. Maurice Brown
4. Grzegorz Zengota
5. Jaimon Lidsey
6. Damian Ratajczak
7. Antoni Mencel

W składzie Unii Leszno próżno szukać Adriana Miedzińskiego. Można być jednak praktycznie pewnym, że zawodnik, który został wypożyczony przez Fogo Unię z Polonii Bydgoszcz, ostatecznie pojedzie w tym spotkaniu.

Mecz na stadionie im. Edwarda Jancarza sędziować będzie Arkadiusz Kalwasiński. W rolę komisarza toru wcieli się Maciej Głód, a komisarzem technicznym będzie Marcin Bordewicz.

Stal Gorzów – Unia Leszno bezpośrednie mecze

Jakimi wynikami kończyły się ostatnie bezpośrednie starcia tych dwóch ekip? Lepszym bilansem pochwalić się może drużyna gorzowskiej Stali.

  • Stal Gorzów – Unia Leszno 47:43
  • Unia Leszno – Stal Gorzów 46:44
  • Stal Gorzów – Unia Leszno 49:41

Po raz ostatni te dwie drużyny spotkały się 24 lipca 2022 roku. Wtedy Stal Gorzów odniosła skromny triumf 47:43. Wcześniej te ekipy zmierzyły się 17 kwietnia 2022 roku, kiedy to było 46:44 dla Unii.

Kiedy, o której i gdzie oglądać Stal Gorzów – Unia Leszno? Transmisja

Kiedy Stal Gorzów – Unia Leszno i o której godzinie? Spotkanie w ramach siódmej kolejki najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej odbędzie się 28 maja 2023 roku. Początek rywalizacji został przewidziany na godzinę 16:30. 

Oczywiście prowadzona będzie transmisja. Spotkanie będzie można oglądać na Canal+ Sport 5. Nie jest to jednak jedyna możliwość na śledzenie rywalizacji w ramach gorzowsko-leszczyńskiego starcia.

Przewidziana została bowiem również transmisja internetowa. Przekaz live będzie można znaleźć na platformie Canal+ online.