Aleksandra Dudek zamieniła Lublin na Jarosław

Aleksandra Dudek zamieniła Lublin na Jarosław

Aleksandra Dudek nie jest już zawodniczką AZS UMCS Lublin. Atakująca akademiczek zamieniła Kozi Gród na Jarosław i w nowym sezonie występowała będzie w tamtejszym MKS-ie San-Pajda.

Tego lata dla trenera Jacka Rutkowskiego priorytetem są wzmocnienia na pozycjach przyjmującej i libero. – Pozycja libero w poprzednim sezonie nie była naszym najmocniejszym punktem, więc to oczywiste, że musimy się na niej wzmocnić – wyjaśnia szkoleniowiec. Wiadomo także, że klub rozgląda się za środkową.

Siatkarki AZS UMCS przygotowania do sezonu 2017/2018 rozpoczną dopiero we wrześniu. – Myślałem, że zbierzemy się wcześniej, ale niestety nie mamy płynności finansowej. Przez to nie wiemy, jakim budżetem będziemy dysponować. Myślę, że i tak nie jesteśmy faworytem tej ligi – zaznacza trener.

W ramach przygotowań do nadchodzących rozgrywek zespół z Lublina ma wystąpić w turniejach towarzyskich w Mielcu, Tomaszowie Lubelskim i Jarosławiu. – Myślę bardziej o zawodach akademickich. Jeśli coś takiego zostanie zorganizowane, to będziemy chcieli tam się sprawdzić – kończy Jacek Rutkowski.