Alexis Sanchez został piłkarzem Interu Mediolan. Chilijczyk wraca do Serie A [OFICJALNIE]

Alexis Sanchez został piłkarzem Interu Mediolan
Icon Sport

W ataku finalisty zeszłej edycji Ligi Mistrzów doszło do sporych zmian. Z jednej strony udało się podpisać kontrakt z Marcusem Thuramem, a z drugiej z drużyną pożegnał się Edin Dżeko, który przeniósł się do Turcji, Romelu Lukaku wrócił do Chelsea, a Joaquin Correa trafił do Olympique'u Marsylia. Ta ostatnia operacja jest jednak dwustronna, ponieważ dzięki niej Alexis Sanchez został piłkarzem Interu Mediolan.

Warto przypomnieć, że zaledwie przed rokiem Inter Mediolan zdecydował się zakończyć współpracę z Alexisem Sanchezem, który latem 2022 roku podpisał umowę z Olympique Marsylia. Chillijczyk nie był jednak w stanie porozumieć się z francuskim zespołem w sprawie podpisania nowego kontraktu i ostatecznie zdecydował się na powrót na Stadio Giuseppe Meazza.

Alexis Sanchez został piłkarzem Interu Mediolan. Napastnik zaliczył dobry sezon

Chilijski napastnik przenosi się do Interu Mediolan, ale warto zaznaczyć, że ostatnio spisywał się bardzo dobrze. Po przenosinach do Olympique’u Marsylia Alexis Sanchez zdobył w poprzednim sezonie 18 goli i dołożył do tego trzy asysty. Strony były zadowolone z tej współpracy, ale nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie jej kontynuacji.

Napastnik pierwszy raz trafił na Stadio Giuseppe Meazza w 2019 roku z Manchesteru United. We włoskim zespole spędził łącznie trzy lata, ale raczej piłkarz niezbyt dobrze wspomina ten okres. Świadczyć może o tym fakt, że obie strony rok temu zdecydowały się na rozstanie i to wtedy Alexis trafił do Marsylii.

Alexis Sanchez został piłkarzem Interu Mediolan i podpisał z tym zespołem roczny kontrakt. Do tej pory w barwach mediolańskiego zespołu rozegrał łącznie 109 spotkań, podczas których strzelił 20 bramek. Można się spodziewać, że Chilijczyk już niebawem poprawi te statystyki.

“Każdy wie, że Inter to świetna drużyna, grali w zeszłym sezonie w finale Ligi Mistrzów. Zawsze powtarzałem, że chcę występować w mocnych zespołach. Byłem tu wcześniej i chcę ponownie wygrywać z Interem” – powiedział Alexis Sanchez po podpisaniu kontraktu.