Andrij Szewczenko coraz bliżej reprezentacji Polski

Andrij Szewczenko

Wygląda na to, że potwierdzają się medialne doniesienia i Andrij Szewczenko jest coraz bliżej reprezentacji Polski. Choć oficjalnie Czesław Michniewicz nie został jeszcze zwolniony, to ostatni komunikat PZPN nie pozostawia złudzeń, że Cezary Kulesza już szuka następny Michniewicza na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Nieoficjalnie mówi się, że głównym kandydatem jest właśnie Andrij Szewczenko.

Andrij Szewczenko rozstał się z Genoą

Co ciekawe, Andrij Szewczenko był jednym z głównych kandydatów do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski już wtedy, kiedy naszą kadrę zostawił Paolo Sousa. Ostatecznie wybór padł na Czesława Michniewicza, a w kuluarach mówiło się o tym, że decydujący był fakt, że “Szewa” miał wciąż obowiązujący kontrakt z Genoą i to włoski klub musiał zgodzić się na objęcie przez Szewczenkę innej drużyny czy reprezentacji.

Teraz, jak donoszą media, okazuje się, że Andrij Szewczenko rozwiązał umowę z Genoą. Póki co, owiane tajemnicą jest to, na jakich warunkach doszło do jej rozwiązania. To jednak sprawia, że “Szewa” sam może decydować o swojej przyszłości. Wielu uważa, że Ukrainiec rezygnując z ogromnych pieniędzy z kontraktu z Genoą zrobił to, bowiem wkrótce zostanie ogłoszony selekcjonerem reprezentacji Polski.