Arkadiusz Wrzosek zawalczy na gali XTB KSW Colosseum 2!

3 czerwca w Warszawie odbędzie się druga gala KSW na stadionie narodowym w Warszawie – XTB KSW Colosseum 2. Na rozpisce nie mogło zabraknąć jednego z najlepszych stójkowiczów w Polsce – reprezentanta Uniq Fight Club, Arkadiusza Wrzoska. Dla Wrzoska będzie to trzeci występ w MMA pod banderą KSW, drugi przed lokalną publicznością w Warszawie, tym razem jednak na największej arenie – PGE Narodowym. Zawodnik na pewno będzie mógł liczyć na wsparcie kibiców Legii Warszawa, z którymi jest kojarzony.

Sposób na świętowanie urodzin? Walka na XTB KSW Colosseum 2!

W dniu gali na stadionie narodowym Arkadiusz Wrzosek będzie obchodził swoje urodziny zatem w razie wygranej walki będzie miał podwójną okazję do świętowania. Polak ma za sobą już dwa występy w okrągłej klatce KSW. W debiucie w zawodowym MMA po fantastycznej walce pokonał innego uznanego kickboksera, Tomasza Sararę. Po bardzo efektownej i pełnej wielu zwrotów akcji walce, Wrzosek rozbił przeciwnika w ostatniej rundzie pojedynku. Pojedynek został nagrodzony bonusem za walkę wieczoru.

Do klatki KSW Warszawiak powrócił na ostatniej gali organizacji w czeskim Libercu. Na przeciwko Wrzoska stał inny uznany stójkowicz, kojarzony z europejskich ringów Słowak – Tomas Mozny. Początkowo pojedynek przebiegał pod dyktando zawodnika Uniq Fight Club, który sukcesywnie niskimi kopnięcia okopywał nogę swojego przeciwnika. W pewnym momencie ból odczuwany przez Słowaka był tak duży, że każde kopnięcie w łydkę powodowało upadek na matę klatki. W trzeciej rundzie doszło jednak do niesamowitego zwrotu akcji. Gigantyczny Słowak trafił bardzo mocnym ciosem i podłączył Wrzoska, który zdawał się mieć pojedynek pod kontrolą. Mimo problemów Polak wygrał decyzją sędziów. Ponownie Wrzosek mógł dopisać do swojego dorobku bonus za walkę wieczoru.

Pytanie zatem, czy historia powtórzy się na gali 3 czerwca na stadionie narodowym? Wśród potencjalnych rywali Wrzoska wymienia się ponownie Tomasza Sararę oraz Gokhana Sakiego – innego bardzo uznanego kickboksera. Niewątpliwie oba pojedynki byłyby bardzo emocjonujące i miały spory potencjał na zostanie najlepszą walką gali.