Arsenal – Sporting składy wyjściowe na 1/8 finału Ligi Europy

Arsenal - Sporting składy

Przed nami kolejne emocje związane z rywalizacją w Lidze Europy. Na 16 marca 2023 roku przewidziano choćby mecz w Londynie. Sprawdźmy, na jakie Aresenal – Sporting składy postawili trenerzy obu ekip.

Arsenal – Sporting składy

To będzie rewanżowa konfrontacja w ramach 1/8 finału Ligi Europy. Kto zagra po stronie Arsenalu, a kto będzie walczyć o awans dla Sportingu? Oto wybory szkoleniowców:

Arsenal: 

Sporting:

Arsenal czy Sporting: dla kogo ćwierćfinał Ligi Europy?

Warto wrócić do pierwszego meczu 1/8 finału Ligi Europy z udziałem Sportingu i Arsenalu. To niewątpliwie był ciekawy pojedynek. 9 marca wynik rywalizacji otworzył Saliba. Arsenal jednak niezbyt długo cieszył się z prowadzenia. 12 minut później bramkę na 1:1 zdobył bowiem Inacio.

W drugą połowę lepiej weszli gospodarze. 55. minuta przyniosła bowiem gola autorstwa Paulinho. Wyrównanie nadeszło już siedem minut później, kiedy to Morita wpakował piłkę do własnej siatki. Potem już absolutnie nic się nie zmieniło. Wynik 2:2 utrzymał się do samego końca.

Co ciekawe, we wcześniejszym starciu tych dwóch ekip, które miało miejsce 8 listopada 2018 roku, również padł remis. Wtedy było 0:0. 25 października tego samego roku ze zwycięstwa cieszył się natomiast Arsenal. “Kanonierzy” triumfowali co prawda bardzo skromnie, bo tylko 1:0, ale tym razem na pewno taki wynik braliby w ciemno.

Bez wątpienia londyńczycy są faworytem rewanżowej konfrontacji ze Sportingiem. Każdy inny wynik niż triumf Arsenalu będzie sporą niespodzianką. Interesujące widowisko zwiastuje choćby fakt, że Sporting raczej tanio skóry sprzedawać nie ma zamiaru.

Pojedynek Arsenalu ze Sportingiem w ramach rewanżu 1/8 finału Ligi Europy został przewidziany na 16 marca 2023 roku.  Początek nastąpi o godzinie 21:00, z kolei bezpośrednia transmisja dostępna będzie na CT sport i Viaplay.