ATP Cup 2022 – zapowiedź, zasady, gdzie oglądać?

tenis mecze na żywo

Przed nami ATP Cup, a więc pierwszy międzynarodowy turniej tenisowy w 2022 roku. To trzecia edycja tych zmagań w historii, które organizowane są na twardej nawierzchni. Tym razem najlepszych tenisistów świata ugości Sydney, a dokładniej rzecz ujmując obiekty Ken Rosewall Arena oraz Sydney Super Dome. Polskę reprezentować będą Hubert Hurkacz oraz Kacper Majchrzak. Zgłoszeni zostali także Kacper Żuk, Jan Zieliński, Szymon Walków. Na liście wielkich nieobecnych znalazł się chociażby Novak Djoković. Serb wziął udział w dwóch poprzednich edycjach tego turnieju. Tegoroczny ATP Cup rozpocznie się 1 stycznia i potrwa do 9 stycznia 2022 roku.

Przed nami ATP Cup 2022, na co mogą liczyć Polacy?

Oczywiście ściskamy kciuki za naszych, a więc za Huberta Hurkacza, Kacpra Majchrzaka i pozostałych, którzy niewykluczone, że dostaną swoją szansę w pojedynku deblowym. Jak wyglądają w ATP Cup zasady rywalizacji? Formuła turnieju wygląda następująco: 16 reprezentacji podzielonych na 4 grupy, po 4 zespoły. Każda reprezentacja zagra z każdą w formacie 2x mecze singlowe, 1x mecz deblowy. Do fazy finałowej awansuje tylko najlepsza reprezentacja z każdej grupy, a następnie będziemy świadkami półfinałów oraz finału. Polacy trafili do grupy z Grekami, Gruzinami oraz Argentyńczykami. Najgroźniejszymi rywalami biało-czerwonych powinni być więc Stefanos Tsitsipas, Diego Schwartzman oraz nieobliczalny Gruzin, Nikoloz Basilashvili. Wiemy już jak wygląda drabinka singlowych pojedynków Polaków.

  • Pervolarakis – Majchrzak, Tsitsipas – Hurkacz (1 stycznia 2021)
  • Majchrzak – Metreveli – Hurkacz – Basilashvili (3 stycznia 2021)
  • Majchrzak – Delbonis, Hurkacz – Schwartzman (5 stycznia 2021)

Gdzie oglądać ATP Cup? Transmisja meczy Polaków

Wszystkie mecze ATP Cup 2022, włącznie ze spotkaniami biało-czerwonych pokażą kanały Polsat Sport. Z wszystkich spotkań Polaków na ATP Cup transmisja dostępna będzie właśnie w paśmie Polsat Sport, a pozostałe spotkania pokażą stacje Polsat Sport Extra czy Polsat Sport News.

Trzecia edycja tego międzynarodowego turnieju

ATP Cup odbędzie się po raz trzeci w historii. Pierwsza edycja została rozegrana w 2020 roku w Brisbane, Perth i Sydney. Najlepsi okazali się wówczas Serbowie, z Novakiem Djokoviciem w składzie. Rok temu na turnieju w Melbourne triumfowali Rosjanie, z Miedwiediewem czy Rublowem. Jak będzie tym razem? Eksperci wskazują Rosjan jako głównych faworytów, ale my liczymy, że zaskoczyć mogą i Polacy. Zwłaszcza mając w składzie 9. rakietę świata Huberta Hurkacza i nieprzewidywalnego, a zarazem niezwykle utalentowanego Kacpra Majchrzaka. Awans z grupy wydaje się być planem minimum, a co ewentualnie będzie dalej? Zobaczymy.

3 1 vote
Article Rating