Hurkacz na 10. miejscu w ATP! Oto najlepsze akcje Polaka

Niesamowite. Hubert Hurkacz awansował na najwyższe w swojej karierze miejsce rankingu ATP. “Hubi” po raz pierwszy zapukał do światowej dziesiątki i plasuje się właśnie na 10. miejscu. Liczymy, że to dopiero początek pięcia się w górę w rankingach i w drogi po prawdziwe sukcesy!

Hubert Hurkacz

Zrobił to! Hubert Hurkacz w czołowej dziesiątce rankingu ATP

Dziesiąte miejsce w rankingu to zasługa między innymi dojścia do ćwierćfinału na prestiżowym turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells. Z pewnością ten sezon jest przełomowy dla Polaka. W rok 2021 Hurkacz wchodził jako 34. rakieta świata, a obecnie jest w światowej dziesiątce. Hubert Hurkacz zaczął odnosić sukcesy, na które wielu liczyło, ale wciąż jesteśmy głodni. W końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zwłaszcza patrząc na to, jak efektowny tenis prezentuje “Hubi”. Oprócz ostatniego ćwierćfinału na Indian Wells, “Hubi” w tym sezonie osiągnął półfinał Wimbledonu oraz wygrał trzy turnieje: Delray Beach, Miami oraz Metz.

Co ciekawe, Hubert Hurkacz awansując na 10. miejsce w rankingu ATP powtórzył najlepszy wyczyn w historii polskiego tenisa w wydaniu singla mężczyzn. Ostatnim i jedynym poza Hurkaczem tenisistą, który zajmował miejsce w czołowej dziesiątce rankingu był Wojciech Fibak. Legenda polskiego tenisa zajmowała dokładnie 10. miejsce w 1977 roku. Już wkrótce “Hubi” może jednak zostać samodzielnym liderem, czego dla dobra polskiego tenisa, szczerze jemu życzymy.

Najlepsze akcje Hurkacza w dotychczasowej karierze

Z okazji awansu Hurkacza w rankingu, warto zerknąć na najlepsze akcje i zdobyte przez “Hubiego” punkty. Obiecujemy, że oglądając poniższy film, wiele razy będziecie przecierać oczy ze zdziwienia, zastanawiając się “jak on to zrobił!?” lub “jak on to zmieścił!?”. Życzymy przyjemnej zabawy!