Bruk-Bet Termalica z nowym trenerem. Wielki powrót po latach

bruk-bet termalica latal

W ostatnim czasie sporo pisało się o Bruk-Bet Termalice Nieciecza. Najpierw Słonie pozyskały na ławkę trenerską Michała Probierza, ale wystarczyło kilkadziesiąt godzin, żeby charakterny szkoleniowiec rozwiązał swój kontrakt. Powód? Nieporozumienia na linii zarząd – trener. Sam Probierz mówił o tym, że inne były ustalenia przy podpisywaniu umowy, a inne, kiedy przyszło do pracy w klubie. Odszedł więc z Niecieczy, nie przeprowadzając ani jednego treningu. Bruk-Bet Termalica jednak nie próżnowała i w ostatnich dniach usilnie szukała następcy Probierza. Znamy już nazwisko nowego trenera Słoni. To Radoslav Latal, który po latach wraca do polskiej Ekstraklasy.

Radoslav Latal nowym trenerem Bruk-Bet Termalici Nieciecza

Czeski szkoleniowiec jest dobrze znany polskim kibicom. W latach 2015-2017 pracował bowiem w Piaście Gliwice, z którym sięgnął nawet po wicemistrzostwo Polski. W Niecieczy nikt o takich wynikach nie marzy, a jego celem będzie spokojny ligowy byt Słoni. Jego kontrakt z Termalicą obowiązuje do końca sezonu 2022/23.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza za pomocą swoich oficjalnych kanałów informacji zaprezentowała już Radoslava Latala. W komunikacie duży nacisk kładziony jest na 58 występów Latala w reprezentacji oraz wicemistrzostwo Europy w 1996 roku. 52-letni Czech oprócz Piasta Gliwice, trenował także drużyny MFK Frydek-Mistek, SFC Opawa, Banik Sokolov, Banik Ostrawa, MFK Kosice, Dynamo Brześć, Spartak Trnava oraz Sigma Ołomuniec. Jako piłkarz występował między innymi w Schalke, dla którego zagrał w 187 meczach, zdobywając 14 bramek.

Czeski szkoleniowiec ma nieco czasu, żeby przygotować Termalice, bowiem PKO BP Ekstraklasa wróci do gry dopiero w lutym. Radoslav Latal powinien mieć też znaczący wpływ na transfery, które przeprowadzą Słonie. Być może zdecyduje się na zaciąg piłkarzy ze swojego kraju. To pokaże jednak czas.

Poczytaj także o możliwym powrocie Marco Paixao do Ekstraklasy.