Dakar 2023: Carlos Sainz w szpitalu (WIDEO Z WYPADKU)

Carlos Sainz

Carlos Sainz nie kontynuuje rywalizacji w ramach Rajdu Dakar 2023. Hiszpan wycofał się po tym, jak jego samochód dachował w trakcie zjazdu z wydmy na piątym kilometrze dziewiątego etapu z Rijadu do Haradh.

Carlos Sainz wycofał się z Rajdu Dakar 2023

Dla Carlosa Sainza rywalizacja w ramach Rajdu Dakar 2023 dobiegła już końca. To efekt kraksy, która miała miejsce w trakcie dziewiątego etapu prestiżowej imprezy. Już na piątym kilometrze kierowca zaliczył niebezpiecznie wyglądający wypadek.

Początkowo podawano, że Sainzowi i jego pilotowi Lucasowi Cruzowi nic się nie stało. Nieco później organizatorzy poinformowali jednak, że kierowca jadący autem Audi RS Q e-tron E2 odczuwa ból w klatce piersiowej.

Hiszpan początkowo myślał o dalszej rywalizacji w ramach Rajdu Dakar 2023. Zapowiadał, że poczeka na ciężarówkę serwisową, a potem będzie kontynuował jazdę. Niestety, dolegliwości były tak duże, że Sainz uznał, że jednak nie może narażać się na niebezpieczeństwo.

Zawodnik postanowił wycofać się z rajdu. Z oficjalnych doniesień wynika, że Carlos Sainz został przetransportowany do szpitala. Póki co nie wiadomo, czy stało mu się coś poważniejszego.

Carlos Sainz świetnie wszedł w Rajd Dakar 2023

Początek Rajdu Dakar 2023 dla Carlosa Sainza był wręcz wymarzony. Hiszpański kierowca wygrał pierwszy etap i później przez dwa dni znajdował się na fotelu lidera. Niestety, wypadek podczas dziewiątego etapu uniemożliwił mu dalszą rywalizację o triumf w prestiżowej imprezie.

Wypadek Sainza można zobaczyć poniżej. Ten zawodnik szybko zakończył rywalizację w dniu 10 stycznia. W ramach tego etapu przewidziano trasę z Rijadu do Haradh. Liczy ona 686 kilometrów. 358 kilometrów to odcinek specjalny.

Rajd Dakar 2023 rozpoczął się 31 grudnia 2022 roku. Impreza potrwa do 15 stycznia 2023 roku.