Dawid Kubacki o dramacie rodzinnym. “Jej stan jest ciężki”

Dawid Kubacki

Właśnie dowiedzieliśmy się, dlaczego Dawid Kubacki opuścił Vikersund i zrezygnował z walki o podium w Raw Air. Mało tego, to dla Kubackiego także koniec sezonu w Pucharze Świata, a to oznacza, że prawdopodobnie nie obroni drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Żona Dawida Kubackiego trafiła do szpitala. Jej stan jest ciężki

Dlaczego Dawid Kubacki zrezygnował z niedzielnego konkursu w Vikersund? To pytanie pojawiało się w głowach wielu kibiców skoków narciarskich. Jednocześnie rodziło się wiele domysłów. Teraz już wiemy, że są ważniejsze rzeczy od skoków narciarskich, a jedną z nich jest rodzina.

“Mój nagły powrót do domu…. jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze.” – napisał w social mediach Dawid Kubacki.

Wycofanie się Dawida Kubackiego z dwóch pozostałych weekendów Pucharu Świata w Lahti i Planicy oznacza, że Polak nie obroni prawdopodobnie drugiego miejsca w generalce. Jednak jak już wspomnieliśmy, rodzina i jej zdrowie czy w przypadku tej sytuacji nawet życie sprawia, że inne rzeczy jak skoki narciarskie schodzą na dalszy plan.