Efektowne fototapety sportowe – piłka nożna i znacznie więcej!

Sport to zdrowie. Sport to znakomity sposób, by cieszyć się zgrabną i wysportowaną sylwetką. Wreszcie sport to świetne źródło inspiracji, by stworzyć zachwycającą aranżację wnętrza. Jeśli jesteśmy miłośnika aktywności fizycznej, wówczas warto zainspirować się naszym hobby i wprowadzić je do wystroju mieszkania. Najlepszym i najszybszym w realizacji pomysłem będzie fototapeta i wbrew temu, co mogłoby się wydawać, ozdoba o takiej tematyce pasuje nie tylko do pokoju dziecka czy nastolatka. Więcej o tym powie nam ekspert z Myloview.pl.*

Fotografia sportowa doskonale pokazuje to, jak pięknie mogą się prezentować najprzeróżniejsze dyscypliny – niezależnie od tego, czy praktykowane są na świeżym powietrzu, czy w zamkniętych halach. Rozmach, ekspresja i napięte mięśnie zawodników sprawiają, że od takiego przedstawienia trudno oderwać wzrok. Może się jednak pojawić teraz pytanie, czy takie wielkoformatowe zdjęcie będzie dobrze wyglądać w naszym salonie.

– Wszystko zależy od tego, na jakie przedstawienie się zdecydujemy. Wizerunki konkretnych sportowców to propozycja raczej do pokoju nastolatka, ale już malowniczy górski widok z sylwetką narciarza lub widziany z lotu ptaka słynny stadion to zupełnie inna bajka. Taki pomysł to jak najbardziej trafiony wybór dla każdego wielbiciela sportu. By pokazać, jak różnie mogą się prezentować takie ozdoby, wybrałem wzory z najprzeróżniejszych dyscyplin i aktywności fizycznych – mówi ekspert z Myloview.

Piłka w locie i na zielonej murawie

Zaczniemy od propozycji, która z pewnością wzbudzi zainteresowanie wśród wielu osób. Będą to bowiem piłkarskie fototapety. Sport to wiele różnych dyscyplin, jednak właśnie futbol cieszy się ogólnonarodowym zainteresowaniem. Jeśli i my należymy do jego wielbicieli, w naszym salonie powinna pojawić się odpowiednia ozdoba. Zamiast konkretnego zawodnika postawmy na przedstawienie stadionu. Do wyboru mamy dwie opcje. Pierwsza to imponujące zdjęcie z lotu ptaka. Druga, to fotografia wykonana na murawie, którą okalają rzędy trybun. Takie ujęcie sprawi, że wprowadzimy do pomieszczenia iluzję głębi, dzięki czemu nawet mały pokój będzie się wydawał większy. Inna propozycja to wzór, który ukazuje lecącą w powietrzu piłkę. To idealny pomysł dla miłośników oszczędnych w wyrazie ozdób, które jednak przyciągają oko.

Ekstremalne przeżycia pod kontrolą

Ekstremalne sporty wiążą się najczęściej z ekstremalnie pięknymi widokami. Niezależnie od tego, czy sami uprawiamy jedną z najbardziej wyczynowych dyscyplin, czy oglądamy je w telewizji z wypiekami na twarzy, jeśli jesteśmy nimi żywo zainteresowani, z pewnością spodobają nam się kolejne przygotowane przez eksperta fototapety 3D. Sport na łonie natury dostarcza wyjątkowych wrażeń, zwłaszcza gdy jest to wspinaczka alpejska na najwyższy szczyt, surfowanie po kilkumetrowych falach lub skialpinizm w otoczeniu zapierającym dech w piersiach widoków. Dlaczego warto sięgnąć po taką ozdobę?

Sportowe fototapety z takimi właśnie pejzażami nie tylko pozwolą nam poczuć klimat takich dyscyplin, ale sprawią również, że pod naszym dachem zagości namiastka przyrody, która całkowicie zmieni dotychczasowy wygląd salonu. W ten sposób zyskamy ozdobę, która z pewnością szybko się nam nie znudzi – wyjaśnia ekspert.

Fitness – aktywność dla wytrwałych

Wspinaczka górska to nie lada wyzwanie, podnoszenie ciężarów to zajęcie dla ludzi o żelaznych mięśniach, a fitness? Fitness to wbrew pozorom niezwykle wymagająca aktywność fizyczna, przy której wylewa się siódme poty. Jest to jednocześnie znakomity sposób, by zafundować sobie sylwetkę marzeń. W związku z tym, że z łatwością możemy ćwiczyć w domu, podążając za filmami instruktażowymi z Internetu, warto wprowadzić do wystroju taką ozdobę, która będzie nas motywować do regularnych ćwiczeń. By pasowała do dziewczęcej aranżacji, wybierzmy coś subtelnego w wyrazie.

– Może to być niezwykle energetyczna fototapeta ukazująca różowe hantle na błękitnym tle, rysunkowe przedstawienie w stylu flat design prezentujące ćwiczącą kobietę lub kompozycja składająca się z kolorowych, winylowych hantli, butelki wody i zdrowych warzyw. Ta ostatnia propozycja stanowi świetny sposób na udekorowanie kuchni, w której przygotowujemy sobie pożywne posiłki – doradza ekspert.

Sportowcy, czyli idole nastolatków

Na samym początku wspomnieliśmy, jakie wzory ściennych dekoracji sprawdzą się w pokoju dziecka lub nastolatka. Teraz nadszedł czas, byśmy zobaczyli, jak prezentuje się taka fototapeta. Sportowcy to dla wielu nie tylko idole, których ogląda się na ekranie telewizora, ale także prawdziwe wzory do naśladowania, a także źródło inspiracji w dążeniu do swoich własnych celów. Wielu młodych ludzi marzy o światowej karierze na miarę Roberta Lewandowskiego, Usaina Bolta czy Sereny Williams. Jeśli za tymi pragnieniami idzie także wielki wysiłek, zamiłowanie do sportu i zaangażowanie, wówczas mamy do czynienia z niezwykłą pasją, którą należy wspierać. W takiej sytuacji odpowiednia aranżacja pokoju to świetny pomysł. Zamiast jednak decydować się na wizerunki konkretnych sportowców, które mogą się prezentować dość infantylnie w pokoju nastolatka, postawmy na efektowne grafiki ukazujące dynamiczne sylwetki zawodników.

Sport ma wiele różnych twarzy, ale prawdopodobnie większość z nas nie zdawała sobie sprawy, że może nam posłużyć także jako źródło inspiracji do wyczarowania spektakularnej aranżacji wnętrza. Znajdźmy przedstawienie, które wzbudza w nas najwięcej sportowych emocji i właśnie taką fototapetę wprowadźmy do swojego wystroju.

*Materiał przygotowany przez partnera

0 0 vote
Article Rating