Eliminacje Ligi Konferencji 2022/23: Terminarz, pary III rundy kwalifikacji. Kiedy i z kim grają Lech, Raków, Pogoń oraz Lechia?

Eliminacje Ligi Konferencji 2022/23: Terminarz, pary III rundy kwalifikacji. Kiedy i z kim grają Lech, Raków, Pogoń oraz Lechia?
Marek Papszun

Szwajcarski Nyon był tradycyjnie już miejscem, w którym odbyło się losowanie kolejnej rundy el Ligi Konferencji w sezonie 2022/2023. Na jakich przeciwników trafiły polskie ekipy i którą z drużyn czeka zdecydowanie najtrudniejsze zadanie? O tym w kilku zdaniach poniżej.

Eliminacje Ligi Konferencji – terminarz

Przysłowiowy “rozkład jazdy” w kwalifikacjach Ligi Konferencji jest już znany od kilku dobrych tygodni. W telegraficznym skrócie przedstawia się on następująco:

  • 1. runda: 7 i 14 lipca

Losowanie par 3. rundy: 18 lipca

  • 2. runda: 21 i 28 lipca
  • 3. runda: 4 i 11 sierpnia

Losowanie par 4. rundy: 1 sierpnia

  • 4. runda: 18 i 25 sierpnia

Z kim zagra Lech w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji 2022/23?

Jako pierwsi swojego rywala poznali zawodnicy poznańskiego Lecha. Kolejorz w przypadku wyeliminowania Dinama Batumi zmierzy się z lepszym z pary Víkingur Reykjavík (ISL) / The New Saints FC (WAL). Polskim kibicom zdecydowanie bardziej znana powinna być druga z wymienionych ekip, gdyż przed kilkoma latami stanęła ona na drodze Legii w eliminacjach Champions League. Wtedy Wojskowi zdecydowanie pokonali walijską drużynę w dwumeczu. Na podobny scenariusz liczymy więc także i tym razem.

Z kim zagra Raków w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji 2022/23?

O największym szczęściu w el Ligi Konferencji, a raczej w ich losowaniu może mówić chyba Raków Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna w przypadku pokonania kazachskiej Astany będą się bowiem mierzyć z kimś z dwójki Spartak Trnava (SVK) / Newtown (WAL). Trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że tego typu zespoły nie powinny raczej robić większego wrażenia na aktualnych wicemistrzach Polski. Jeśli mielibyśmy zatem typować, kto z opisywanej czwórki zdoła osiągnąć w tym roku największy sukces na arenie międzynarodowej, to będzie to właśnie chyba ekipa popularnych Medalików.

Z kim zagra Pogoń w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji 2022/23?

Los niestety zdecydowanie nie oszczędza Portowców. Po słabym trafie w drugiej fazie Grosik i spółka z równie kiepskimi humorami przyjęli bez wątpienia wyniki losowania III rundy kwalifikacyjnej. Wyrzucenie poza burtę norweskiego Broendby będzie bowiem równoznaczne z dwoma starciami przeciwko FC Basel. Trudno bowiem uwierzyć, jakoby z pary Basel (SUI) / Crusaders (NIR) awans do dalszej fazy zmagań uzyskali Ci drudzy. Powiedzieć zatem, że przed szczecinianami trudne zadanie, to tak jakby nie powiedzieć nic.

Z kim zagra Lechia w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji 2022/23?

Lechia zostawiła po sobie naprawdę dobre wrażenie podczas pojedynków rozgrywanych w ramach I rundy Ligi Konferencji. Eliminacje do tych prestiżowych rozgrywek miejmy nadzieje nie skończą się dla nich już na drugiej rundzie, dlatego też na zmagania z lepszym z duetu Aris Limassol (CYP) / Neftçi (AZE) już powoli sobie zacieramy ręce. Tomasz Kaczmarek nie ukrywa, że celem jego drużyny jest zajście w europejskich pucharach przynajmniej do fazy grupowej. Liczymy zatem, że III runda będzie więc tylko przystankiem na drodze do realizacji tego celu.

Gdzie oglądać eliminacje Ligi Konferencji 2022/23?

Eliminacje Ligi Konferencji 2022/23 z udziałem polskich zespołów były dotychczas transmitowane na antenach TVP Sport oraz platformy Viaplay. Telewizja Polska nabyła wyłącznie prawa do relacji na żywo z meczów, w których polskie ekipy występowały w charakterze gospodarza. Prawdopodobnie sytuacja ta nie ulegnie nadal zmianie.