Eliminacje Ligi Konferencji 2022/23: Kiedy grają Raków oraz Lech? O której? Gdzie obejrzeć?

Pora na wykonanie jednego z ostatnich kroków w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Konferencji w sezonie 2022/2023. W ramach III rundy kwalifikacji Raków oraz Lech zmierzą się ze swoimi rywalami podczas meczów wyjazdowych. Czy ich powrót do Polski będzie przebiegał w dobrych humorach?

Niemal wymarzona droga do awansu

Historia corocznych kwalifikacji do europejskich pucharów w wykonaniu polskich drużyn ma jeden punkt wspólny. Zwykle niestety kończy się ona spektakularną klęską. W tegorocznej odsłonie nastroje są nieco inne. Droga Rakowa oraz Lecha wprost do fazy grupowej nie wydaje się bowiem zbyt wymagająca. Rywale pokroju Trnavy oraz Vikingura nie sprawiają wrażenia takich, które mogłyby zagrozić polskim ekipom choćby w najmniejszym stopniu.

Naturalnie rywalizacja na obcym terenie będzie zapewne wymagała delikatnego wysiłku, jednak mimo wszystko mocno wierzymy w to, że Kolejorz oraz Raków zdołają wypracować sobie konkretną przed rewanżami.

W roli pierwszoplanowych postaci powinni po raz kolejny wystąpić Ivi Lopez oraz Mikael Ishak. Hiszpan oraz Szwed będą zapewne ponownie rywalizować o miano króla strzelców PKO Ekstraklasy w kampanii 2022/2023. Miejmy nadzieję, że ich wysoka dyspozycja pozwoli cieszyć się ze spotkań Lecha oraz Rakowa także podczas fazy grupowej Ligi Konferencji. Takiego zastrzyku pozytywnych emocji w polskiej piłce potrzeba bowiem od zaraz.

Kiedy mecz Trnava- Raków, gdzie obejrzeć?

Bardzo pożądaną frazą, którą wyszukuje aktualnie spora liczba użytkowników jest Trnava – Raków o której początek meczu? Oficjalny start tej rywalizacji zaplanowano więc punktualnie na godz. 18:30. Miejsce rozgrywania to City Arena w Trnavie,  a dzień to rzecz jasna 4 sierpnia bieżącego roku.

Kiedy mecz Vikingur – Lech, gdzie obejrzeć?

Kolejnym równie często zadawanym pytaniem jest Vikingur – Lech, gdzie obejrzeć? Relację na żywo z tego pojedynku zaplanowano więc na godz. 20:45 w dniu 4 sierpnia 2022r. Oczywiście również na antenach stacji TVP Sport. Podobnie jak w przypadku częstochowskiego Rakowa.