Skoki narciarskie Engelberg: Czołowy zawodnik wycofał się z rywalizacji!

Skoki narciarskie engelberg

Przed nami weekend ze skokami narciarskimi w szwajcarskim Engelbergu. Okazuje się, że na liście startowej nie znalazło się miejsce dla jednego z czołowych zawodników. Chodzi o Daniela Andre Tande. Powody absensji Norwega zaskakują.

Daniel Andre Tande nie chciał skakać w Engelbergu

Norwegowie przyjechali do Engelbergu z sześcioma skoczkami, którymi są: Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik, Johann Andre Forfang, Robert Johansson, Kristoffer Sundal oraz Bendik Jakobsen Heggli. Na liście brakuje Daniela Andre Tande, który stwierdził, że… nie jest fanem tej skoczni.

Choć taki powód absensji Tande jest absurdalny, to taka jest rzeczywistość. Trener Norwegów Alexander Stoeckl przystał na prośbę swojego podopiecznego. Daniel Andre Tande trenuje w Lillerhammer, gdzie przygotowuje się chociażby do zbliżającego się Turnieju Czterech Skoczni. Norweg w tej chwili jest klasyfikowany na czternastym miejscu klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2022/23. I nie ma co ukrywać, jest daleki od swojej optymalnej dyspozycji. Stąd dziwi, że nie chciał startować w Engelbergu. Każdy skoczek powtarza, że im większa ilość skoków, tym większe prawdopodobieństwo szybszego dojścia do optymalnej dyspozycji.