eWinner 1. liga: finał bez kibiców? Jest ostateczna decyzja

Pojawiały się sygnały, że finał eWinner 1. ligi Stelmet Falubaz Zielona Góra – Cellfast Wilki Krosno może odbyć się bez udziału publiczności. Teraz przekazano ostateczną decyzję w tej sprawie.

finał eWinner 1. ligi

eWinner 1. liga. Chuligani w natarciu. Zamieszki w trakcie półfinału

Podczas półfinałowego starcia Stelmet Falubaz Zielona Góra – Abramczyk Polonia Bydgoszcz na trybunach zielonogórskiego obiektu nie było spokojnie. Zgromadzeni kibice odpalali materiały pirotechniczne, a poza tym dochodziło do zamieszek.

W związku z tym policja skierowała wniosek do wojewody lubuskiego o zamknięcie stadionu na mecz finałowy. Mundurowi postąpili w ten sposób, zważając na to, że już wcześniej na zielonogórskim obiekcie dochodziło do podobnych incydentów.

Co z kibicami na finale eWinner 1. ligi?

Zapadła już ostateczna decyzja ws. publiczności na rewanżowym finale eWinner 1. ligi. Okazuje się, że kibice będą mogli wejść na stadion, by z bliska śledzić zielonogórsko-krośnieńskie starcie.

“Zespół potrzebuje dopingu. Każdy, kto przyjdzie, może pomóc. Wielkie podziękowania dla Wojewody lubuskiego, Policji, Straży Pożarnej za możliwość oglądania meczu na żywo” – napisał na Facebooku Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

Drugi finał eWinner 1. ligi Stelmet Falubaz Zielona Góra – Cellfast Wilki Krosno przewidziano na niedzielę 18 września. Początek rywalizacji nastąpi o godzinie 16:00. W pierwszym spotkaniu drużyna Wilków wygrała 50:40. Falubaz ma więc 10 punktów do odrobienia.

Spotkanie będzie można oglądać w Canal+ Sport 5 i Canal+ online.