Finał Ligi Europy 2022: gdzie i kiedy odbędzie się mecz Eintracht – Rangers?

finał ligi europy zakłady i porównanie kursów

Die Adler kontra The Gers. Już tylko kilka chwil dzieli nas od ostatecznych rozstrzygnięć w drugich najważniejszych klubowych rozgrywkach na świecie. Dla kogo ten środowy wieczór okaże się zdecydowanie szczęśliwszy?

Kto zagra w finale Ligi Europy 2022?

Zamysłem osób odpowiedzialnych za stworzenie Ligi Europy było to, aby rozgrywki te z biegiem czasu cieszyły się równie dużym zainteresowaniem co Liga Mistrzów. Czy po grubo ponad dziesięciu latach od jej powstania można z pełnym przekonaniem stwierdzić, że ta sztuka się udała? Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Większość kibiców piłki nożnej jest bardzo znudzona ciągłą dominacją tych samych zespołów, a takie sytuacje w znaczącym stopniu miały przecież miejsce w Champions League. Bieżąca edycja Ligi Europy jest więc idealnym przykładem na to, że w futbolu są jeszcze miejsca na niespodzianki.

Warto bowiem pamiętać, że szczególnie droga Eintrachtu do finału Ligi Europy 2022 była bardzo wyboista. Dramatyczny bój z Betisem, sensacyjna wygrana z Barceloną oraz bardzo interesująca potyczka z londyńskim West Hamem. Za kilkadziesiąt lat sympatycy niemieckiej ekipy będą mieli z pewnością co opowiadać swoim pociechom. No ale przecież za takie historie najbardziej kochamy piłkę nożną, prawda?

Paradoksalnie Rangersi mogą być najtrudniejszym z dotychczasowych rywali Die Adler. Podopieczni Giovanniego van Bronckhorsta pokazywali już wielokrotnie, że tworzą bardzo zgrany team, który nie pęka absolutnie przed nikim. Finał Ligi Europy 2022 zapowiada się więc tym samym niezwykle ciekawie.

Kiedy finał Ligi Europy 2022?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, Liga Europy zostanie zakończona najwcześniej pośród wszystkich europejskich rozgrywek w sezonie 2021/2022. Finał Ligi Europy 2022 odbędzie się bowiem w dniu 18 maja 2022r.

Gdzie odbędzie się finał Ligi Europy?

Tym razem drużyny, które okazały się najlepsze na przestrzeni całych tegorocznych rozgrywek, spotkają się w starciu finałowym na obiekcie w Sewilli. Mowa tu konkretnie o Estadio Ramón Sánchez Pizjuán.

Gdzie oglądać finał Ligi Europy?

Wyłączne prawo do pokazywania spotkań zaplecza Champions League ma w Polsce Viaplay. To właśnie na antenie tej platformy będzie można śledzić finał Ligi Europy 2022.

5 1 vote
Article Rating