Finał Ligi Mistrzów Siatkarzy 2022: kiedy, o której i gdzie obejrzeć mecz Trentino – ZAKSA?

zaksa stal nysa

Potrójna korona to marzenie każdej drużyny walczącej o najwyższe cele. Przed rokiem realizacja tego celu w przypadku siatkarzy ZAKSY nie była niestety możliwa. Czy w bieżącej kampanii ta sztuka już się powiedzie? Siatkówka finał Ligi Mistrzów 2022. Serdecznie zapraszamy.

Przed nami finał siatkarskiej Ligi Mistrzów 2022

Zwycięstwo w rozgrywkach ligowych – jest. Triumf w krajowym pucharze – jest. Pora na ostatni, lecz najważniejszy krok w wykonaniu siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla. Tak się składa, że po raz drugi finał siatkarskiej Ligi Mistrzów ma taki sam skład. Podobnie jak przed rokiem kędzierzynianie spotykają się w nim z zawodnikami Trentino Volley.

Niemal równo 365 dni temu dziewięciokrotni mistrzowie Polski pokonali zespół z Trydentu w stosunku 3:1. Według naszej skromnej opinii z analogiczną sytuacją możemy mieć do czynienia również i w najbliższą niedzielę. Pisaliśmy zresztą o tym nieco więcej w naszym artykule z typami na to spotkanie.

Podopieczni Gheorghe Crețu zostawili po sobie naprawdę dobre wrażenie w rywalizacji z Jastrzębskim Węglem. Ciężko było doszukać się w ich grze wyraźnie słabych punktów. Dodatkowo od ich ostatniego pojedynku o stawkę minęło nieco mniej czasu, niż ma to miejsce w przypadku Trentino. Pozostawanie w rytmie meczowym jest na tym poziomie niezwykle ważne.

Skupienie się na tym decydującym boju będzie bardzo istotne. Dlaczego? Tego dowiecie się już z kolejnego akapitu.

Zasady finału Ligi Mistrzów siatkarzy

W poprzednich rundach przyzwyczajeni byliśmy do tego, iż rywalizacja toczyła się do trzech zwycięstw. Dopiero po triumfie numer trzy wygrana drużyna uzyskiwała prawo do awansu do kolejnej rundy. Liga Mistrzów siatkówka finał rządzi się jednak swoimi prawami. Tutaj o końcowym triumfie decyduje zaledwie jeden mecz. Rozgrywany jest on na neutralnym terenie. W tegorocznej edycji jest on rozgrywany w Ljubljanie, a więc stolicy i największym mieście Słowenii.

Kiedy Liga Mistrzów Siatkówka – finał? O której godzinie mecz Trentino – ZAKSA?

Finał Ligi Mistrzów Siatkarzy 2022 odbędzie się w dniu 22 maja 2022r. Jego początek zaplanowano na godz. 21:00.

Gdzie oglądać Finał Ligi Mistrzów Siatkarzy 2022? Transmisja Trentino – ZAKSA na żywo

Dotychczasowe zmagania w siatkarskiej Lidze Mistrzów oraz jej finał można oczywiście śledzić na antenie stacji Polsat Sport.

3.3 13 votes
Article Rating