Finał PlusLigi – kiedy, kto zagra, gdzie obejrzeć transmisję? Sprawdź szczegóły

Kto zagra w finale PlusLigi? Kiedy finał, o której godzinie i gdzie transmisja? Te pytania interesują wszystkich kibiców siatkówki. Czas zatem poznać odpowiedzi.

Kiedy finał PlusLigi? Kto zagra o Mistrzostwo Polski?

  • PLUS LIGA FINAŁ: 4, 7, 11 maja 2022 roku
  • Jastrzębski Węgiel vs ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Częściowo już poznaliśmy odpowiedź na to pytanie, bowiem na rywala w wielkim finale czekają siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Będzie to ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bądź Aluron Warta Zawiercie. Kto zagra w finale PlusLigi? O tym rozstrzygnie trzeci mecz, pomiędzy ZAKSĄ, a Wartą.

Warta dość niespodziewanie w pierwszym meczu, na własnym parkiecie ograła faworyzowaną ZAKSĘ 3:1. I to nawet mimo tego, że kędzierzynianie zdobyli pierwszego seta. Wydaje się, że przełomowa była druga partia meczu, którą zawiercianie wygrali do 17. ZAKSA zmobilizowała się jednak na rewanż i w Kędzierzynie-Koźlu nie pozostawiła złudzeń, że myśli o finale PlusLigi. Kędzierzynianie wygrali zdecydowanie każdego seta, kończąc mecz wynikiem 3:0. O wszystkim zadecyduje więc ostatni mecz, bowiem półfinały PlusLigi grane są do dwóch wygranych spotkań. Ostatni mecz zostanie rozegrany 30 kwietnia 2022 roku (14:45) w Kędzierzynie-Koźlu i właśnie wtedy poznamy kompletną odpowiedź na pytanie, kto zagra w finale PlusLigi mężczyzn.

finał plus ligi kiedy

Na rywala, jak już wspomnieliśmy czekają siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Obrońcy tytułu oraz zwycięzcy sezonu zasadniczego bez trudu, w swoim półfinale ograli Skrę Bełchatów, notując dwa zwycięstwa po 3:0. Wysłali tym samym mocny sygnał do ZAKSY i Warty, że ktokolwiek awansuje do finału PlusLigi, ten będzie miał ciężką przeprawę. Przypominamy także, że finał PlusLigi rozgrywany jest do trzech zwycięstw. Pierwszy mecz finałowy zostanie rozegrany już 4 maja, drugi 7 maja, a trzeci 11 maja. Czy wystarczą tylko te trzy terminy? Zobaczymy.

Gdzie oglądać finał PlusLigi? Transmisja

Wszystkie mecze finałowe pokaże kanał Polsat Sport, a dodatkowo internauci będą mogli obejrzeć PlusLiga finał mężczyzn za pośrednictwem serwisu Polsat Box Go.