Fortuna Puchar Polski półfinały: znamy pary 1/2 finału!

Fortuna Puchar Polski półfinały

KKS Kalisz i Górnik Łęczna liczyły na szczęśliwy los, ale losowanie Fortuna Pucharu Polski nie zakończyło się po ich myśli. Pary półfinałowe ułożyły się w ten sposób, że wiele wskazuje na to, iż w finale Pucharu Polski zagrają kluby z Ekstraklasy. Choć oczywiście niespodzianek wykluczyć nie można, bowiem KKS Kalisz jest rewelacją pucharowych rozgrywek, a historia pokazała, że puchar rządzi się swoimi prawami.

Pary 1/2 finału Fortuna Pucharu Polski

  • KKS Kalisz – Legia Warszawa
  • Górnik Łęczna – Raków Częstochowa

KKS Kalisz, który w ćwierćfinale rozgrywek ograł Śląsk Wrocław, zagra w półfinale Fortuna Pucharu Polski z Legią Warszawa, która wyeliminowała Lechię Zielona Góra. Druga para półfinałowa to Górnik Łęczna i Raków Częstochowa. Łęcznianie ograli Pogoń Siedlce, a Raków Częstochowa wyeliminował Motor Lublin.

Wiemy już także, kiedy odbędą się mecze 1/2 finału Fortuna Pucharu Polski. Spotkania zaplanowano na 4-5 kwietnia. Standardowo, w formule pucharowej nie ma rewanży, a gospodarzami meczów będą słabsze ekipy, a więc w tym przypadku odpowiednio KKS Kalisz i Górnik Łęczna.

Przypomnijmy, że przed rokiem Puchar Polski zdobył Raków Częstochowa. Dla częstochowian był to drugi z rzędu triumf w Fortuna Pucharze Polski. Czy zanotują hat-tricka? Na pewno, Raków obok Legii Warszawa jest głównym faworytem do sięgnięcia po krajowy puchar w sezonie 2022/23.