Mistrzostwa Świata w Planicy 2023 wyniki 1. serii: Kobayashi liderem na półmetku!

Mistrzostwa Świata w Planicy 2023 wyniki 1. serii: Kobayashi liderem na półmetku!
fot, Icon Sport

Za nami pierwsza seria konkursu Mistrzostw Świata w Planicy 2023 na skoczni dużej. Liderem na półmetku rywalizacji jest Ryoyu Kobayashi. Drugie miejsce zajmuje Timi Zajc, a trzecie Halvor Egner Granerud.

Kobayashi liderem po pierwszej serii Mistrzostw Świata na skoczni dużej

Japończyk Ryoyu Kobayashi na półmetku nieznacznie, bowiem o 0.7 pkt wyprzedza drugiego Timiego Zajca. Trzy punkty straty do lidera ma z kolei Halvor Egner Granerud. Na czwartym miejscu sklasyfikowany jest Dawid Kubacki (5.9 pkt straty), a na szóstym Kamil Stoch (8 pkt straty). Polacy tak, jak się spodziewaliśmy, są w grze o medale. Poniżej zobaczysz z MŚ w Planicy 2023 wyniki pierwszej serii.

Dziewiąte miejsce po pierwszej serii zajmuje Piotr Żyła, który zapewne będzie chciał zaatakować tak, jak uczynił to na skoczni normalnej. Do drugiej serii awansowali wszyscy Polacy, bowiem Aleksander Zniszczoł po skoku na odległość 124.5 metra zajmuje na półmetku 21. miejsce.

Najbardziej zawiedziony może być Stefan Kraft. Austriak na skoczni normalnej prowadził po pierwszej serii, a ostatecznie nie zdobył medalu. Teraz Kraft jest dopiero 11. Poniżej oczekiwań skoczył także Anze Lanisek, który zajmuje 14. miejsce. Trzeba jednak przyznać, że czołowa piątka Pucharu Świata skakała przy mocnym wietrze w plecy, o czym najlepiej świadczą otrzymane przez nich dwucyfrowe bonifikaty.

Druga seria konkursu Mistrzostw Świata w Planicy 2023 na skoczni dużej powinna rozpocząć się około godziny 18:40.

Przypomnijmy, że złoty medal na skoczni normalnej zdobył Piotr Żyła. Srebro przypadło Andreasowi Wellingerowi, a brąz jego rodakowi, Karlowi Geigerowi. Dzisiejszy konkurs na skoczni dużej nie kończy Mistrzostw Świata w Planicy 2023. W sobotę odbędzie się jeszcze drużynówka, z którą wiążemy również spore nadzieje. Teraz jednak czekamy na drugą serię konkursu na skoczni dużej i trzymamy kciuki za biało-czerwonych!