GP Belgii 2022 wyniki wyścig F1: fenomenalny Verstappen ponownie na czele!

gp-belgii-wyniki-wyscig

Aktualny mistrz świata, a także lider klasyfikacji najlepszych kierowców po raz kolejny nie miał sobie równych. Mimo startu z odległego miejsca Holender zameldował się ostatecznie na najwyższym stopniu podium. Jak wyglądały szczegółowe F1 wyniki GP Belgii? Oto krótkie podsumowanie.

GP Belgii wyniki F1 wyścig

Już sam początek wyścigu wskazywał, że tego popołudnia Formuła 1 dostarczy nam sporej dawki emocji. Na początku pierwszego z okrążeń z dalszej rywalizacji odpadł bowiem Lewis Hamilton. Wszystko z powodu zderzenia z Fernando Alonso. Raptem kilka chwil później niedzielne ściganie zakończył także Valtteri Bottas.

Mówi się często, że pech jednego może być szczęściem drugiego. Podobnie było także i w tym konkretnym przypadku. Choć Max Verstappen zmagania rozpoczynał z odległej 14. lokaty, to z okrążenia na okrążenie jego pozycja w stawce ulegała systematycznej poprawie. Po przejechaniu siedmiu “kółek” 24-latek był już czwarty. Czy to efekt jego ponadprzeciętnych umiejętności oraz znakomitego bolidu, czy też może braku formy pozostałych kierowców? Ciężko powiedzieć.

W dalszej części wyścigu walka o zwycięstwo w całym wyścigu rozgrywała się pomiędzy Verstappenem a Carlosem Sainzem (na finiszu Hiszpana zdołał wyprzedzić także Sergio Perez). Dzięki błyskawicznej wizycie w alei serwisowej pewną przewagę zbudował sobie ten pierwszy. Było więc jasne, że F1 Belgia wyniki będą po raz kolejny zdominowane przez wielkiego mistrza, jakim na ten moment bez chwili zawahania można nazywać kierowcę teamu Red Bull Racing.

  1. Verstappen
  2. Perez
  3. Sainz
  4. Russell
  5. Alonso
  6. Leclerc