GP Francji kwalifikacje wyniki F1: Ferrari po raz kolejny pokazuje klasę

gp francji wyniki

Podczas sesji kwalifikacyjnych często dzieje się o wiele więcej niż w trakcie samych wyścigów. Czy podobnie było także i tym razem? GP Francji kwalifikacje wyniki. Serdecznie zapraszamy.

Strategia jest najważniejsza

W futbolu bardzo popularne jest stwierdzenie “piłkarskie szachy”. Mówi ono mniej więcej o tym, iż oba rywalizujące ze sobą zespoły próbują zaskoczyć się wzajemnie, wykorzystując do tego różne strategie i taktyki. Jak się okazuje, podobne zagrywki stosowane są także w Formule 1. Idealnym tego przykładem jest sytuacja, jaka miała miejsce w GP Francji. Kwalifikacje do tego wyścigu, a właściwie pierwsze treningi przebiegały bowiem pod dyktando Maxa Verstappena. Lider zestawienia najlepszych kierowców nie miał tam sobie równych.

Układ sił w stawce zupełnie inaczej przedstawiał się już natomiast we wszystkich kolejnych sesjach kwalifikacyjnych. W Q3 różnica pomiędzy Red Bullem a Ferrari była bardzo nieznaczna. Dzięki tzw. holowaniu w wykonaniu Carlosa Sainza najlepszy czas zdołał ostatecznie wykręcić Charles Leclerc. To monakijczyk ruszy więc do Grand Prix Francji z pole position.

Kto natomiast zdoła znaleźć się na najwyższym stopniu podium w niedzielne popołudnie? Tego nie jesteśmy w stanie wytypować, ale wiemy z pewnością jedno. Emocji raczej zabraknąć nie powinno!

Kiedy wyścig o GP Francji? O której?

F1 kwalifikacje miały miejsce późnym sobotnim popołudniem. Jeśli chodzi o wyścig główny, to odbędzie się on natomiast w dniu 24 lipca. Jego początek zaplanowano punktualnie na godz. 15:00.