GP Holandii F1 kwalifikacje, o której, harmonogram, terminarz, godzina wyścigu (03.09.2022)

Nadeszła pora na kolejne zmagania w ramach cyklu Formuły 1. W tym tekście prezentujemy GP Holandii terminarz. Jest kilka dat, które bezsprzecznie należy zapamiętać w kontekście tych zawodów.

o której kwalifikacje f1

Kwalifikacje F1 Holandia

Poprzednia runda F1 odbyła się niedawno, bo 28 sierpnia. Wówczas fenomenalną formę potwierdził Max Verstappen. Ten zawodnik ponownie zwyciężył i wykonał kolejny krok w kierunku mistrzostwa świata.

Z pewnością podczas Grand Prix Holandii będzie chciał powtórzyć taki sukces, bo przecież pojedzie w swojej ojczyźnie. Zanim dojdzie do wyścigu, czekają nas jeszcze F1 kwalifikacje Holandia.

Na pewno warto śledzić zmagania w ramach kwalifikacji. Pokażą nam one, w jakiej formie znajdują się poszczególni zawodnicy. W dalszej części tekstu wyjaśnimy, o której kwalifikacje F1.

Gdzie oglądać kwalifikacje F1 Grand Prix Holandii?

Poniższa tabela stanowi odpowiedź na pytanie o to, gdzie oglądać zmagania w ramach Grand Prix Holandii. Transmitowane będą zarówno kwalifikacje F1 Holandia, jak i pozostałe elementy kolejnego weekendu z Formułą 1.

Formuła 1 GP - gdzie oglądać?
Oglądaj transmisję na żywo

GP Holandii – harmonogram, terminarz, o której godzinie kwalifikacje i wyścig?

To będzie kolejny weekend, który z pewnością przyniesie mnóstwo emocji. Tym razem kierowcy zagoszczą w miejscowości Zandvoort w Holandii. Obiektem rywalizacji będzie natomiast Circuit Zandvoort. To tor wyścigowy zaprojektowany przez Johna Hugenholza. Został on wybudowany w latach 40. Pierwszy wyścig w tym miejscu odbył się natomiast w 1949 roku.

Ostatnie modyfikacje na tym obiekcie odbyły się w latach 2019-2020. Obecnie długość okrążenia wynosi 4,259 km. Circiut Zandvoort posiada czternaście zakrętów. Rekord okrążenia w 2021 roku wykręcił Lewis Hamilton. Jest to 1:11.097.

Jeżeli piszemy o torze w Holandii, to warto przytoczyć pewną anegdotę. Nazwa zakrętu numer jeden, tj. “Tarzan Bocht”, pochodzi od nazwiska pewnego silnego człowieka mieszkającego w Zandvoort. Zgodził się on na to, by oddać swoją działkę pod budowę toru dopiero wtedy, gdy otrzymał zapewnienie, że jeden z zakrętów zostanie nazwany jego imieniem.

Abstrahując od pozasportowych historii, skupmy się na terminarzu zmagań w Holandii. Na 2 września zaplanowane zostały dwa treningi. Pierwszy rozpocznie się o 12:30, a drugi został zaplanowany na godzinę 16:00.

3 września o 12:00 zainaugurowany zostanie natomiast trzeci trening. Trzy godziny później rozpoczną się GP Holandii kwalifikacje. Niewątpliwie warto je śledzić. Te zmagania pokażą, kto ma największe szanse na odnotowanie sukcesu podczas wyścigu. Już teraz można w ciemno zakładać, że mocno namiesza Max Verstappen. Powinien się liczyć w walce o najwyższe cele.

Tak wygląda F1 Holandia harmonogram:

 • Piątek, 2 września:
  • pierwszy trening – godz. 12:30
  • drugi trening – godz. 16:00
 • Sobota, 3 września:
  • trzeci trening – godz. 12:00
  • kwalifikacje – godz. 15:00
 • Niedziela, 4 września:
  • wyścig – godz. 15:00

GP Holandii kwalifikacje – kto jest faworytem?

Kiedy i GP Holandii o której odbędą się kwalifikacje? Zostały one zaplanowane na 3 września. Początek zmagań przewidziano na godzinę 15:00. Oczywiście wyniki rywalizacji kierowców Formuły 1 będzie można śledzić w internecie, jak i dzięki transmisji na Eleven Sports. Dzięki temu będziecie na bieżąco i dowiecie się, na co stać poszczególnych zawodników.

Wydaje się, że duże szanse na wygranie kwalifikacji ma Max Verstappen. To zawodnik o sporym potencjale i niemałym doświadczeniu. Plany pokrzyżować mogą mu Charles Leclerc, Carlos Sainz czy też Sergio Perez lub Lewis Hamilton.

Kto wygra kwalifikacje przed Grand Prix F1 w Belgii? Tak wyglądają kursy ustalone przez bukmacherów:

 • Max Verstappen – 1,90
 • Charles Leclerc – 2,75
 • Carlos Sainz – 6,00
 • Sergio Perez – 11,00
 • Lewis Hamilton – 15,00
 • George Russell – 20,00
 • Lando Norris – 100,00